Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB Sıcaklık Değerleri Normal Mi?

Mümkünse kasanızın içinin fotoğrafını atar mısınız?
Maalesef şu an şehir dışındayım fakat bilgi alabilmeniz açısından şöyle bir fotoğraf var.

Hocam şuan kasamla alakası yok çünki kasamın yan kapağı açık şekilde kullanıyorum.
Yan kapağı açık olduğunda da kartın fanlarına doğru soğuk hava gelmesi ve tahliye edilmesi gerekiyor. Fanlar kullanılmış sıcak havayı tekrar kullanıyor gibi geldi bana. Çünkü %80 fan devrinde çalışan kartın 80 derece olması çok zor. TriXX yazılımda OC yaptıysanız uygulamayı sıfırlamanızı öneririm.

Son düzenleme:
Kasayla alakalı olduğunu bende sanmıyorum. Ya dediğiniz gibi termal macundan dolayı ya da soğutma bloğuyla alakalı.

İfadeler: ESY
OC yapmadım kendi stock hızında 1411MHz de çalışıyor kart, CM Mastergel pro sipariş verdim az önce 2 güne gelir geldikten sonra testlerini yapar geri dönerim buraya. Zaten kafamı karıştıran olay aynı model iki kart arasında 20 derece fark olması imkansız. Ben soğutma bloğu ile GPU arasında temassızlık olduğunu düşünüyorum.

Peki bu bizim çözebileceğimiz bir problem mi?

Peki bu bizim çözebileceğimiz bir problem mi?
Hocam konuyu danışmak amaçlı açtım ve benim problemime benzer problem yaşayan bir arkadaş vardı herkesin bilgilenmesi amaçlı macun sürme işleminden sonra konuya dönüş yapacağım.

Son düzenleme:
Bu uslubun hic hoşuma gitmedi. Keşke daha düzgün bir dille ifade etseydin.

Arkadaşlar sorunum çözüldü yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Kullandığım termal macun CM Mastergel Pro. İster inanın ister inanmayın furmark 1920x1080 8xmsaa da eskiden %84 fan devrinde 77-81 derece arası alırken şuan %17 fan devrinde 75 derece max görüyorum ve manual olarak fanları %50 ye çekersem 52 dereceyi aşmıyor. Oyunlarda da aynı şekilde fanlar %25 civarı çalışırken 75 derece eğer manual olarak %50 fan devrine çekersem 60 dereceyi hiçbir şekilde aşmıyor. Isı problemi olan arkadaşlar CM Mastergel Pro denemenizi tavsiye ederim. Furmarkta üstte yazan fan devri değeri yanlış MSİ afterburnerden test edip bu bilgileri yazdım. Max 75 yazan yer fan devri 17 iken ondan sonra linkteki resimdeki grafikte gördüğünüz gibi aşşağı doğru indiği yerde el ile fan devrini %50 ye çektiğim yer ve 52 dereceye sabitlendi. Yani kısaca cidden şaşırttı düşük fan devrinde 30 derece fark alıyorum. Oyun içi 20 derece fark ve %85 fandan %45 e düşüş , furmarktada 30 derece fark %50 fan a düşüş sağladı macun.

https://i.hizliresim.com/XMPzlk.png
Böylece sizinde düşünceniz yanlış çıtktı.
Hocam sizde eğer hala ısınma problemi yaşıyorsanız CM Mastergel Pro denemenizi öneririm.

Son düzenleme:
benim anlamadıgım birşey var amd rodeon pırogramında da yapılıyor fan ayarı niye herkez MSI Afterburner tavsiye ediyor bilen varsa söylesin

benim anlamadıgım birşey var amd rodeon pırogramında da yapılıyor fan ayarı niye herkez MSI Afterburner tavsiye ediyor bilen varsa söylesin
MSI afterburner programını değerlere bakmak için kullanıyoruz fan ayarı için değil.

Kartın 95c kadar dayanıklığı vardır sorun etmeyin.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…