Sapphire RX 580 sisteme kasa önerisi

Gökhan F

Decapat
Herkese merhabalar,
  • Asus B350m micro ATX anakart
  • Sapphire Nitro RX 580 ekran kartı
  • Corsair 8 GB 2666 MHz RAM
  • Ryzen 5 2600x işlemci
  • Hi power 600+80 PSU
bileşenlerinden oluşan sistemimde Aerocool QS240 micro atx kasa kullanıyorum. Mevcut kasa içerisindeki gerek hava sirkülasyonu olsun gerek bileşenler arası boşluklar olsun son derece yetersiz. Ekran kartım bir çok oyunda 80 derecenin üzerine çıkıyor bu sebepten dolayı mevcut kasamı değiştirmek istiyorum.

Aklımdaki kasa modelleri şunlar:

Nzxt H500 Mid Tower Atx Beyaz Bilgisayar Kasası GittiGidiyor'da 371558611

PHANTEKS P350X TEMPERED GLASS BLACK ECLIPSE P350X (PH-EC350PTG_DBK) DIJITAL RGB Şerit LED Mid-Tower Pencereli Güç Kaynaksız Siyah Kasa - inventus

Phanteks Eclipse P400S Cam Kapaklı Buzul Beyaz Bilgisayar Fiyatı

Bu 3 kasadan birini almayı düşünüyorum. 3 kasaya da aynı mesafedeyim hangi kasayı alırsam tüm fan kapasitesine kullanacağım.

Sizin kasa ve soğutma konusunda tavsiyeleriniz nelerdir ?

Mevcut sistemim aşağıda.

0zX23o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Dark N10 USB 3.0, 5x12cm Fan, Fan Kontrolcülü, Pencereli ATX Fiyatı

Şuan kullanıyorum Mid Tower ATX ama en büyük modeli neredeyse Full Towera yakın bir model 5x Fan ve 2x Fan kontrolcüsü ile geliyor ATX anakart ve GTX 1060 ile kullanıyorum Xigmatek Whiz hava soğutmam mevcut yine de içini dolduramadım öyle söyleyeyim kablolama için harika boşluklar bırakılmış. Gayet kaliteli malzeme şeffaf panelli tam bir fiyat performans ürünü yukarda attığınız kasalardan bence altta kalır yanı yok tabi ki bütçeye göre o kasalar çok daha kaliteli gibi duruyor yanında ama bence bir bakmalısınız 360 mm sıvı soğutma bile kullanabiliyorsunuz kasada. Fanlar aşırı sessiz çalışıyor.

Açıkçası Dark marka bir kasa Phanteks ve NZXT'nin yakınından bile geçemez. O iki marka zaten Türkiye'de kullanılabilecek en makul kasalar bence. İkisininde hava sirkülasyonu ortalamanın üstünde yani bundan sonrası görünüş, kişisel tercih meselesi. Ben olsam Phanteks marka tercih ederdim. Sade bir tasarım istiyorsan beyaz; RGB, renklendirme gibi bir arzun varsa siyah olanı öneririm.

NZXT H500 Tercih etmeyi düşündüm fakat Phanteks p400s'ü havalandırması daha iyi ve fan kapasitesi daha fazla olduğu için muhtemelen p400s 'i tercih edeceğim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı