Çözüldü Sapphire RX 590 Nitro+ oyunda kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TYoung

Hectopat
Arkadaşlar sistem aşağıdaki donanıma sahip fakat 2. Monitör açık iken (yayın için) oyun oynarken 10 dk ya yakın bir zaman diliminde PC kendini kapatıyor. Sadece Omen açık iken Xsplit de kullanıyor olsam oyundayken PC kendini bir süre sonra kapatmıyor. BIOS'da dahil olmak üzere bütün sürücüler güncel. Acaba 600W güç kaynağı yetmiyor olabilir mi? Bu arada her kapanmadan sonra AMD Radeon uygulamasını açtığımda WattMan için sistem beklenmedik bir şekilde kapandı ayarlar sıfırlandı gibi uyarı veriyor.

-Zalman R1 600W PowerSupply Kasa
-Logitech Brio 4K Stream Edition Web Cam
-Omen by HP 25', "144", HZ "1" MS / Fuitsu 22' 2. Monitör 60 Hz
-Omen by HP 1100 Blue Mekanik Klavye
-Omen by HP 600 Mouse
-Fujitsu 22' LED Monitör ( HDMI dönüştürücü ile ekran kartına bağlı)
-Fosucrite 2I2 MK2 Ses Kartı
-MSI B450 Tomahawk Anakart
-Ryzen 5 2600 İşlemci
-Sapphire RX 590 Nitro+ 256 Bit 8 GB OC Ekran kartı
-2X Kingston HyperX 8 GB 3200 DDR4 MHz RAM
-Cooler Master Masterliquid Lite 120 Sıvı Soğutma
- 240 - 120 GB SSD / 1 TB WD 7300 RPM Blue HDD - 500 GB Toshiba 7300 RPM
- 3 X 120 Fan

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun BIOS güncellemesiyle çözülmüştür. Ne alaka anlamadım ama sıkıntı ortadan kayboldu. Boşuna 700W almıs olduk :)
Sorun BIOS güncellemesiyle çözülmüştür. Ne alaka anlamadım ama sıkıntı ortadan kayboldu. Boşuna 700W almıs olduk :)
RX580 8G kullanıyorum bilgisayar normalde kapanmıyor ama oyun oynarken kapanıyor yardımcı olabilir misin ?
Bence AMD bir sürümde bir halt yedi ve o zamandan beridir de bunu düzeltemedi. Bu da birçok kişinin Wattman sorunu yaşamasına neden oldu. Ben de Sapphire Pulse RX580'i 1-1.5 senedir normal kullanırken bu sene içinde sorun yaşamaya başladım. Son güncellemede bunu çözdüklerini belirtmişler ama ben inanmıyorum.
Eğer sorun hakkında bilgin varsa bana ulaşabilir misin ? Bende de aynı ekran kartı var ama oyun esnasında reset atılıyor bilgisayara.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı