Sapphire RX 590 sürüm önerisi

korelicocux

Centipat
Herkese merhaba, RX 590 Sapphire kasma sorunu var. En stabil sürüm hangisi ya en son yükledim kasma donma sorunları yaşadınız mı?
Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
20.2.2 en ideal sürüm. Kasmayı ekran kartından anlayamazsın ram düşüktür ya da işlemci yetmiyordur. Ya da ssd hdd sıkıntılıdır.

Kasma, donma dediğiniz şeyleri biraz daha açabilir bu problemleri oyunlarda yaşıyorsanız görseller ile iletebilirseniz daha kolay yardımcı olunur bence.

Doğrudan yazılımsal bir sorun olduğu kanısına varmak yanlış olabilir bu noktada donanımsal eksiklik olabilir.👍

Kasmayı direkt sürücüye veya ekran kartına yüklemek yanlış. Ama sürücü olarak "Recommended" versiyon olan 20.2.2 kullanmanızı öneririm. Her zaman sonunda "WHQL" imzası olan sürücüler kullanmaya çalışın.

8GB ama kaç MHz? Ryzen sistemlerde 3000MHz'nin altında RAM kullanımıı performansı ciddi etkiliyor. Ayrıca keşke 2x8GB 3000MHz yapsaydınız, güncel oyunlarda 8GB yetmiyor. Ben de 16GB yaptım aşırı memnunum şu an.

20.2.2 en ideal sürüm. Kasmayı ekran kartından anlayamazsın RAM düşüktür ya da işlemci yetmiyordur. Ya da SSD HDD sıkıntılıdır.

Hepsini tes ettim
8 GB ama kaç MHz? Ryzen sistemlerde 3000MHz'nin altında RAM kullanımıı performansı ciddi etkiliyor. Ayrıca keşke 2x8GB 3000MHz yapsaydınız, güncel oyunlarda 8 GB yetmiyor. Ben de 16 GB yaptım aşırı memnunum şu an.

XMP 2'de ayarım

Yeni konular

Geri
Yukarı