Sapphire RX 6600 ekran kartı yükte 72 derece

Albies17

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartım bu aralar çok ısınmaya başladı boşta bile 700RPM fan dönüyor 50 derece oluyor. Bugün ekran kartını içini açıp güzel bir şekilde temizledim. Macun yenilemesi yaptım ve gene aynı sonuç. Çoğu oyunda 72 derece. Valorant'ta bile eskiden fan çalışmazdı şimdi 72 derece 1000RPM fan hızında çalışıyor sizce sebebi nedir ekran kartı güncelleme yapması ile gelen bir şey mi kasamı düzenli olarak temizlemekteyim ek olarak. Ekran kartı sürümü 23.12.1 aynı ekran kartı olan arkadaşlar drumu

Dosya Ekleri

• VALORANT_2024.01.16-20.00.png
    VALORANT_2024.01.16-20.00.png
    3,6 MB · Görüntüleme: 29
Ortada büyük bir sorun yok tam stres testine sok orada 80-82'yi geçmezse sorun yoktur. Tüm suç kartta olmaz genelde kasa dandikse o da sebep olur. Driver olarak şu anda AMD'nin hemen hemen sorunsuz 23.11.1 sürümünü öneririm, bazen boşta driverlar kartı sapıttırabiliyor.

Kart XFX muhtemelen, ve burada yükte değil.

Hocam kart Sapphire ve %50 kullanımda 71derece kötü değil mi ben RDR 2 de tam kullanımda 72 72 derece görüyorum.

Valorant'ta fan çalışması normal bir şey, eskiden çalışmaması problemmiş demek ki driver güncellediğiniz ve bazı şeyler düzeldi. Ben driver ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Eskiden 55dereceyi zor görüyordu Valorant'ta o yüzden fan çok çalışmiyordu simdi 70dereceleri gordu 1000RPM donuyor fan

Ortada büyük bir sorun yok tam stres testine sok orada 80-82'yi geçmezse sorun yoktur. Tüm suç kartta olmaz genelde kasa dandikse o da sebep olur. Driver olarak şu anda AMD'nin hemen hemen sorunsuz 23.11.1 sürümünü öneririm, bazen boşta driverlar kartı sapıttırabiliyor.

Hocam stres testine soktum 73 dereceyi geçmedi iyi mi?

Eski drivera dönüp dener misiniz?

Arkadaşın onerdigi 23.11.1surumune geçeceğim simdi.

Geri
Yukarı