Sapphire RX 6800 XT nasıldır?

Sapphire RX 5700 XT Pulse var bende. Taş gibi kart. OC BIOS ile kullanıyorum 1950MHz çekirdek hızı var. 3 ayda 3 kere falan yeşil ekran almışımdır siyah ekran hiç yok. Sapphire güzel markadır. Fakat Nitro+ serisinde biraz fazla overclock yaptığı doğrudur(2010 MHz). Gerçi ASUS ROG STRIX modeli kronik vida ve dolayısıyla ısınma sorunu olmasına rağmen 2035 MHz gibi daha yüksek bir rakama overclock ediliyor. Sırf aşırı OC ile geliyor diye Sapphire almayacak olsaydık driver problemlerinden korkup AMD ekran kartı almazdık. Aşırı OC beğenmiyorsan underclock yaparsın, basit.

@Tim hocam daha çıkmamış bir kart için çok büyük konuşmaya gerek yok. Evet, AMD eskiden sorunlu bir markaydı fakat git gide o sorunlar aşılıyor. Umarım 6000 serisi yazılımsal açıdan pek sorunlu bir kart olmaz. Biliyorsunuz, rekabet biz kullanıcıların en sevdiği ögedir.

Sapphire konusuna gelince; şu an akabinde Sapphire Pulse RX 5600XT kullanıcısıyım, soğutma konusunda hiçbir sıkıntım yok ve kaldı ki gömdüğünüz kadar da kötü bir marka değil. RX 5000 serisinde en iyi iş çıkaran marka bana göre Sapphire.

Dediğim gibi en çok Sapphire konusu geldi. İnternette bununla ilgili bir ekran görüntüsü vardı. Sapphire'da sorun oranı %5 civarı iken diğer kartlar %2 gibiydi.

Bunlardan bahsediyorsun sanırım. Hayır o Powercolor kartlarda en yoğun olarak vardı bir başka AMD üreticisi olarak. İsimler karıştı sanırım. 🙂

Mindfactory-RMA-AMD-RX-5700-XT-563x740.jpg

Arkadaşım gözün kapalı al kartı kullan performansı emin ol 3070 ve 3080'lerden güzel olacak urunu hiç kullanmayanlar kalkıp burada alma şöyle sorunlu böyle sorunlu derler bence kulak asma ben Sapphire RX 6800 alacağım arastirim derecelendirmelerine baktım benim için biçilmiş kaftan yani benim anlamadığım yönetimden kimse yorum yapmıyor aslinda yönetimde olanlarında böyle konulara vakıf olması gerekir nacizane fikrim?

Geri
Yukarı