Sapphire RX 6800XT vs RTX 3070 MSI Ventus

Tabi bir de DLSS gibi bir şaheser var. Kimsenin yadırgayamayacağı bir özellik.
Haklısınız. Ben onu unuttum.

Gunumuz için yetersiz demiyorum zaten. Gelecek için yetersiz goruyorum. Burada sadece kendi fikrimi soyledim. Bunu yabanci inceleme kanallarinin testlerini izleyerek de gorebilirsiniz. Bircok profesyonel video cekildi bu konu hakkinda. Ti ve superlerinde 16-20 GB gibi VRAM'lerle gelecek olmasi bu sekilde dusunduruyor. 3070 4K'da dllss acsin acmasin kisa bir sure sonra şismeye baslayacak diyorum. Onumuzdeki zamandada bunun nasil olacagini gorecegiz. Burada kim ne derse desin fikirden baska bir şey olmuyor maalesef.

Bence bilmediğiniz konularda fazla akıl yürütüyorsunuz. Dayanaksız ama sizin özgürlüğünüz istediğinizi söyleyebilrisiniz. GDDR6 ve 6X özelliklerini araştırmanızı tavsiye ederim.
Birbirine eşit olan kartlardan biri için sırf 16gb diye daha uzun ömürlü olacak diyorsunuz. Ne diyelim. Diyecek bişey yok. Bu kartlardan ikisi de aynı belleklere sahip değil ki nasıl bir fikir yürütme bu. Büyük olan iyidir mantığı. Ama bu mantık burda işlemiyor.
@sweiss ilk cümlem çok gereksiz olmuş. Kabaca kusura bakmayın.

Hocam birakin 6800XT'yi düz 6800 3070'i tokatliyor. RAM kullanimlarina bakinca hemen hemen ayni ama 6800 11-12 GB'ya yakin bos VRAM'e sahipken 3070 yalnizca 1-2 GB bos bellege sahip olabiliyor.Bazi oyunlarda full dolulugada ulasiyor.. FPS bakimindanda 30 FPS'e kadar fark cikabiliyor hatta 40-50 fpsleride bulabiliyor fark.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İnatla ezberden konuşmaya devam ediyorsunuz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu testlerin hangisine güveneceksiniz. Bunda da öyle bir %20 fark yok.

Guvenilir bir sayfadir burasi ki hemen hemen cogu incelemenin sonuclari bu sekilde. Ben donanim olarak AMD'nin bu sene cok daha iyi oldugunu goruyorum inceleme ve testlerde. Yazilim bakimindanda NVIDIA onde. Aradaki saf guc farkina baktigimizdada performansta 30-40-50 FPS'lere kadar cikabiliyor fark. Daha farkli kaynaklarda atabilirim. Ama RX6800 ile alakali guvenilir tek bu testi bulabildim. Genelde 6800XT testleri mevcut.

Uzun ömürlülüğü çok yanlış anlıyorsunuz. Birinin RAM’i fazla FPS üzerinden uzun ömür tahmini yapamazsınız. Bugün hala bazı oyunlarda GTX1080 ile Bir çok oyunda 4k 30 fps alınıyor. Bu attığınız testte DLSS kapalı ya da açık bilgisi verilmemiş. RTX için de verilmemiş. İki kart da uzun süre rahatça oynatır.

Birşey soracağım 8500TL bütçem vardıya? Arasından hangisi?

Teknolojiler kafali es.

Esit sartlar altinda test edilmis. Acilsa buyuk ihtimalle fark daha az olacaktirki cogu oyun suanda bu teknolojileri desteklemiyor. Burada saf kart gucunu test ediyorlar. Oteki turlu yazilim girerse sonuc daha farkli olur.

AMD’nin kötü bir donanımı car demiyoruz. Bir ürünün donanım özelliklerine bakmadan sadece sayılarla RAM ile FPS ile uzun ömürlülük tahmini yapılamaz diyoruz. Siz istediğiniz testi atın. Bu kartlar birbirinden atla deveyle çok uçurum olan kartlar değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…