Elektronik Sapphire RX 6900 XT Nitro+ SE (RX 6900 XTX) - 15.998 TL

Peki hocam benim ekran kartını satıp buna geçmek mantıklı olur mu? Fiyatlar artıyor diye ufaktan güncelleme yapmaya başlayayım dedim.

Evet, 2080 Ti'nizi satabilirseniz, bu iyi bir yükseltmedir. Ama... 2080 Ti'ye sahip olduğunuz için, yeni nesil yükseltmeyi de bekleyebilir misiniz? Yükseltmek için aceleniz yok.

(GPU'nuzu şimdi satabilirseniz yükseltin diyorum ama satamıyorsanız bir sonraki nesli bekleyin)

Evet, 2080 Ti'nizi satabilirseniz, bu iyi bir yükseltmedir. Ama... 2080 Ti'ye sahip olduğunuz için, yeni nesil yükseltmeyi de bekleyebilir misiniz? Yükseltmek için aceleniz yok.

(GPU'nuzu şimdi satabilirseniz yükseltin diyorum ama satamıyorsanız bir sonraki nesli bekleyin)
Yeni nesil çıktığı zaman fiyatlar biraz daha düşer diye düşünüyorum

Hocam Ti değil. Benim kart Gigabyte Aorus RTX2080.
Beni düşündüren işte işlemcinin 3700X in 6900XT'yi besleyememesi ve PSU'nun yetmemesi gibi.
Alma knk asla parayı dövize at yeni seriyi bekle. Yeni seri kartların uygun fiyatlara düşmesini bekle performans farkı çok olacak her zamanki gibi.

Alma knk asla parayı dövize at yeni seriyi bekle. Yeni seri kartların uygun fiyatlara düşmesini bekle performans farkı çok olacak her zamanki gibi.
Anladım hocam şuan da bir sorunum yok da ufaktan güncelleme yapmayı düşünüyorum. Üç beş sene de bir güncelleme yapıyorum böyle sistemi güncel tutmaya çalışıyorum.

Ben çip farkının MERC 319 Limited Black modeline özel olduğunu sanıyordum.
Doğru biliyorsunuz zaten standart Black versiyonlar normal XT çip ile gelir ama yine de ufak bir watt yükseltme ile OC yapmaya gerek kalmadan oyunlar da 2600-2700Mhz gibi hızları görebiliyorlar oyununa göre ama benim diyen AAA oyunlar da bile 2400-2500Mhz hızlarda çalışıyorlar yani XTX çipi pek arattıklarını söyleyemem.

Geri
Yukarı