Sapphire RX 7900 XT Gaming Pulse ekran kartı sıcaklığı oyunda 75 derece oluyor

concession

Picopat
Daha fazla  
RX 7900 XT ekran kartımı bugün taktım boşta 50'den 60 dereceye kadar çıkıyor. Cyberpunk 2077 Ultra ayarlarda 72-75 arası yük altında çok memnun kaldımda boştayken neden 60'larda geziyor anlamadım bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kendimce fikirlerim.
Kasa üst kısma 360 mm sıvı soğutucu takılmadığı için ön tarafa taktım hava akışı bozuk ondan olabilir mi?

Sorun buysa kasayı değiştirmeyi düşünüyorum ama sorun bu değilse boştan yere masraf etmiş olacağım. Kart ekran kartındaysa yine boşta 60 derecelerde gezecek ya da bu ekran kartını 60 derecede çalışması normal fikri olan varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Öndeki radyatör 3-4 derece falan anca fark ettirir, önceki sistemimde böyleydi en azından. Genel olarak sapphire pulse kötü bir model zaten sıcaklıklar normal olabilir. Yabancı Alışveriş sitelerinde bu kartın sıcaklıklarından çok yakınanı gördüm. Kasa almayı düşünürsen kasanın yan kapağını sök, radyatörü önden söküp yere falan koy fazla fark olmazsa boşuna masraf yapmamış olursun.

Öndeki radyatör 3-4 derece falan anca fark ettirir, önceki sistemimde böyleydi en azından. Genel olarak sapphire pulse kötü bir model zaten sıcaklıklar normal olabilir. Yabancı Alışveriş sitelerinde bu kartın sıcaklıklarından çok yakınanı gördüm. Kasa almayı düşünürsen kasanın yan kapağını sök, radyatörü önden söküp yere falan koy fazla fark olmazsa boşuna masraf yapmamış olursun.
2.5 yaşında oğlan var o hareketi yaparsam her parçayı evin başka yerinden toplayabilirim 🤣🤣 ama doğrudur amd sapphire çokta bişey beklememek lazım bu kartı kullanan kişilerde sıcaklık değerleri böyleyse dert etmicem zaten aynı kartı kullanan varsa aynı değerlermi merak ediyorum sorun benden kaynaklı mı yoksa kartın kendi değeri mi bu şekilde

Kasanın ön tarafı içeriye hava akışı katkısının en yüksek olduğu yer. İllaki kasa içerisindeki sıcaklığı etkiliyordur.
En son çare kasayı değiştireceğim

Geri
Yukarı