Sapphire RX460 vs MSI R7 360 OC

aygunbayir

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar, ben bu iki ekran kartı arasından birini almayı düşünüyorum.

MSI R7 360 OC 350 TL
SAPPHIRE RX 460 478 TL

R7 360 900p'de akıcı, RX 460 ise 1080p'de çoğu oyunda medium ayarda akıcı performans veriyor.

Aradaki fiyat farkına değer, fakat SAPPHIRE markasına güvenemiyorum. Teknik servislerinin kötü olduğu söyleniyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence bekle. Rx sistemde bir çok yeni özellik var kesinle Rx yada Nvidia 1xxx serisi alınmalı bütçeniz varsa.

Msı ve Asus şuan lider markalar bence bu markalardan şaşma.

Merhaba;

Nvidia hariç kartların çıktıkları fabrikalar aynıdır. Sadece pazardaki şorta 5 TL verip aynı şortun mağaza da 150 TL olması gibi bir şey. Sapphire olur , powercolor olur vs diğer markalar olsun, devre diğerinin devresiyle aynıdır. Yani eğer bir sorun olacaksa bu Nvidiada da olur, Sapphirede de olur. Sen hangi özellikte istiyorsan o kartı al, markasına bakma.

Selamlar, ben bu iki ekran kartı arasından birini almayı düşünüyorum.

MSI R7 360 OC 350 TL
SAPPHIRE RX 460 478 TL

R7 360 900p'de akıcı, RX 460 ise 1080p'de çoğu oyunda medium ayarda akıcı performans veriyor.

Aradaki fiyat farkına değer, fakat SAPPHIRE markasına güvenemiyorum. Teknik servislerinin kötü olduğu söyleniyor. Sizce ne yapmalıyım?
Sapphire iyi bir markadır, ancak nedense yüksek derecelerde geziniyor kart (belki de yanlış biliyorumdur.) O nedenle MSI ya da Asus daha cazip geliyor bana.

Sapphire iyi bir markadır, ancak nedense yüksek derecelerde geziniyor kart (belki de yanlış biliyorumdur.) O nedenle MSI ya da Asus daha cazip geliyor bana.

Evet olabilir.. Her zaman dediğim gibi, teknoloji cihazları biraz da şans işidir :) Alacağınız kart her ne olursa olsun hayırlısıyla kullanırsınız inşallah.

Ekran kartları konusunda güven sorunu yaşaman normaldir fakat sapphire'nin kötü bir marka olduğunu düşünmüyorum AMD ile yaptıkları anlaşmadan dolayı sanırım fiyatları biraz daha ucuz MSI genelde soğutma konusunda çok başarılı kartlar üretirken AMD işin biraz daha F/P yönünden yaklaşıyor. Sen ekran kartı ne alacaksan al markasından önce performansına özelliklerine bak sonra fiyatına göre markanı belirle.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı