Çözüldü Sapphire RX570 Nitro+ 4 GB kod 43 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

alpOCONNER

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, ekran kartım PC formatladıktan sonra kod 43 hatası vermeye başladı denemediğim yöntem kalmadı fakat hala sorunumu çözemedim. Donanımsal olduğunu düşünmüyorum fakat durduk yerede gitmesi şaşırttı beni evimde bulunan başka ekran kartını takıp DDU ile driver silip RX570 ekran kartını tekrar taktığımda düzeliyor fakat 10-15dk sonra PC kilitleniyor yeniden başlattığım zaman eski haline dönüyor ya da siyah ekranda kaldıktan sonra çözünürlük düşüp kod 43 hatasını tekrardan vermeye devam ediyor çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Denediğim yöntemler:

DDU ile driver silmek.
PC'yi formatlamak.
Ekran kartına BIOS yazmak.
Registry recycler uygulaması ile hataları düzeltmek.
Aygıt Yöneticisi'nden kartı devre dışı bırakıp tekrardan aktif etmek.

Dosya Ekleri

• sadaas.PNG
    sadaas.PNG
    39,1 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Siz şöyle yapın, anahtarı eski konumuna getirin, alttaki program ile kartı çalıştırıp kullanın.

Sonra bu linkten BIOS'u seçip gerekli yerleri doldurup BIOS isteyin, Sapphire size orijinal BIOS'u gönderecek, geldiğinde Pixel Clock'u kaldırıp BIOS'u yazdırırsınız.

Siz şöyle yapın, anahtarı eski konumuna getirin, alttaki program ile kartı çalıştırıp kullanın.

Sonra bu linkten BIOS'u seçip gerekli yerleri doldurup BIOS isteyin, Sapphire size orijinal BIOS'u gönderecek, geldiğinde Pixel Clock'u kaldırıp BIOS'u yazdırırsınız.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı