Sapphire RX570 Nitro+ BIOS Switch Nedir?

Kartın BIOS'unu UEFI veya Legacy olarak ayarlamak için bir tuş. UEFI olarak kalmalı.
Galiba sağ taraf UEFI sol taraf Legacy yalnız ben sola aldim MCLK 2050 SCLK 1120 oldu WattMan hatası gitti diğer türlü alırsam MCLK 1750 yazıyor SCLK 1340 oluyor PC oyunda kitleniyor. BIOS mu bozuk oluyor o zaman ekran kartının anlamadim ki? ben de sandım biri overclock yapıyor diğeri normal mod.

Galiba sağ taraf UEFI sol taraf Legacy yalnız ben sola aldim MCLK 2050 SCLK 1120 oldu WattMan hatası gitti diğer türlü alırsam MCLK 1750 yazıyor SCLK 1340 oluyor PC oyunda kitleniyor. BIOS mu bozuk oluyor o zaman ekran kartının anlamadim ki? ben de sandım biri overclock yapıyor diğeri normal mod.

Bazı kaynaklarda BIOS modu değiştirildiğinde kartın saat ve fan hızı değiştiğini, değiştiğinde daha sesli çalıştığını ve performansa da etki ettiği yazılmış. En iyisi düzenli kullandığınız moda alın ve kullanmaya devam edin.

Bazı kaynaklarda BIOS modu değiştirildiğinde kartın saat ve fan hızı değiştiğini, değiştiğinde daha sesli çalıştığını ve performansa da etki ettiği yazılmış. En iyisi düzenli kullandığınız moda alın ve kullanmaya devam edin.
Normalde iste oynayamiyorum kimse bir cevap vermedi demeyim yani sorun çözülmüyor. En son komple format attim ama yok oyun oynarken bilgisayar kitleniyor reset atmadan hicbir işlem yapamıyorum. Inanın wattman hatasından oyun oynayamaz hale geldi PC, bu şekilde şuan yok seste yok hatta oyunlarda 57 dereceyi geçmiyor ekran kartı tabi FPS'lerde dusme oldu aceba bi zararı olur mu yoksa riske girmeyip garantiye mi yollasan. Recep Bey bir konuda wattman olayının yazılımsal degil donanimsal olduğundan bahsetmiş bu mod değişikliğinde de sanki Recep Bey'in tezini doğruluyor.

Son düzenleme:
2 farklı çalışma modu var. Birinde frekanslar düşüyor ve fan daha yavaş çalışıyor. Diğerinde ise daha yüksek frekans ve haliyle de daha sesli bir fan profili belirleniyor.
Kardeşim selamın aleyküm. Bana bu ekran kartını sen önermiştin sağolasın. Bu ekran kartını satın aldım. Şuan kasamda takılı ve kullanıyorum. Benim buna herhangi bir ayar yapmam lazım mı? Ekstra performans için.
Yoksa direk tak driver kur çalıştır şeklinde mi?
Radeondan ne gibi ayarlar yapabilirim performans artışı için.
Çünki GT1030 ile kasmayan 4Story oyunum bu ekran kartı ile baya bir kasıyor. Sebebini anlayamadım.
Kardeşim selamın aleyküm. Bana bu ekran kartını sen önermiştin sağolasın. Bu ekran kartını satın aldım. Şuan kasamda takılı ve kullanıyorum. Benim buna herhangi bir ayar yapmam lazım mı? Ekstra performans için.
Çünki GT1030 ile kasmayan 4Story oyunum bu ekran kartı ile baya bir kasıyor. Sebebini anlayamadım.
Bir de sol üstte Kırmızı bir şerit var sürekli.
Ne yaptıysam gitmedi.

Bir de sol üstte Kırmızı bir şerit var sürekli.
Ne yaptıysam gitmedi.
Rx570 mi kart.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı