Sapphire RX580 Nitro+ yüksek oyunlarda kapanıyor

berkay_zalp01

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar, Sapphire RX580 Nitro+ ekran kartım var fakat ağır oyunlarda kapanma sorunu yaratıyor (Ark survivor Evolved) gibi yardımcı olur musunuz?
Sistem özellikleri:
Sapphire Nitro RX580 8 GB.
AMD Ryzen 5 1600
Corsair CMK8GX4M1D3000C16 Vengeance 8 GB 3000MHz
Gigabyte A320M-S2H AMD A320 3200MHz(OC)
Frisby 650W 80+

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sistem komple mi kapanıyor yoksa görüntü gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor mu? Ayrıca oyun içindeki değerlere Msi Afterburner programı ile baktınız mı? Özellikle ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarına.

Merhabalar. Sistem komple mi kapanıyor yoksa görüntü gidiyor fakat kasa çalışmaya devam ediyor mu? Ayrıca oyun içindeki değerlere MSI Afterburner programı ile baktınız mı? Özellikle ekran kartı ve işlemci sıcaklıklarına.

Evet ekran gıdıyor PC calısıyor MSI Afterburner programını kullanmıyorum ekran akrtının Driver ından 1340 MHz çektım ototmatık 1441 MHz çekıyor ve PC oyunda 10 dakika sonra sıyah ekran alıyor
Umarım PSU'dan degildir
Güç kaynağından dolayı olduğunu düşünüyorum.

Umarım ondan değildir

Son düzenleme:
Frisby'nin 80+ sertifikası alabilceğini sanmıyorum benim FSP PSU 600W 80+ 520W veriyor muhtemelen PSU sorun yapıyor ya da ekran kartında yazılımsal sorun var çöküyor kart.

Ekran kartından kaynaklanıyor. Ben Sapphire RX590 kullanıyorum ve aynı sorunlardan dolayı servise gönderip iade talebinde bulundum. Aynı ekran kartını kullanıp bu sorunu yaşayan çok kişi var. İade etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı