Sapphire RX580 Overclock Nasıl Yapılır?

Sawaspolat

Hectopat
Yer
Van
Daha fazla  
Meslek
Grafiker - Yazılımcı
Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi Sapphire RX580 Nitro+ 4GB GDDR5 256Bit AMD Rdeon DX12 Ekran Kartı elimde mevut. Özellikle PUBG oynarken çok FPS sıkıntısı yaşıyorum. Overclock nasıl yapabilirim? Bu konuda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba, başlıkta belirttiğim gibi Sapphire RX580 Nitro+ 4GB GDDR5 256Bit AMD Rdeon DX12 Ekran Kartı elimde mevut. Özellikle PUBG oynarken çok FPS sıkıntısı yaşıyorum. Overclock nasıl yapabilirim? Bu konuda hiç bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim
Hangi ayarlarda sıkıntı yaşıyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock ile dünyaların önünüze serileceğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. %5 civarı performans artışı olacaktır. MSI Afterburner ile ufak artırmalar deneyebilirsiniz.
Hocam siz olayları sanki yanlış anlamışsınız ben burada yapmak isteyipte yapamadığım öğrenmek istediğim bir durumu paylaşıyorum. Kimsenin dünyaları ayaklarımızın altına sermesine gerek yok. Keşke hiç yorum yapmasaydınız da bu üslubunuzla karşılaşmasaydık.
Hangi ayarlarda sıkıntı yaşıyorsun?
Hocam şimdi Sapphire'nin kendi yazılımı olan Trixx'i yükledim fakat nasıl kullanacağım konusunda bir bilgim yok GPU Voltage, GPU Clock, Memory Clock, mV ve Power Limit gibi ayarların ne olduğunu ve nasıl yapacağım konusunda neye göre yapmam gerektiğini bilmiyorum işin açıkçası. Yardımcı olursanız sevinirim. MSİ Afterburner programını yükledim ama desteklenmiyor gibisinden bir hata aldım.

Hocam siz olayları sanki yanlış anlamışsınız ben burada yapmak isteyipte yapamadığım öğrenmek istediğim bir durumu paylaşıyorum. Kimsenin dünyaları ayaklarımızın altına sermesine gerek yok. Keşke hiç yorum yapmasaydınız da bu üslubunuzla karşılaşmasaydık.

Hocam şimdi Sapphire'nin kendi yazılımı olan Trixx'i yükledim fakat nasıl kullanacağım konusunda bir bilgim yok GPU Voltage, GPU Clock, Memory Clock, mV ve Power Limit gibi ayarların ne olduğunu ve nasıl yapacağım konusunda neye göre yapmam gerektiğini bilmiyorum işin açıkçası. Yardımcı olursanız sevinirim. MSİ Afterburner programını yükledim ama desteklenmiyor gibisinden bir hata aldım.
Yok onu kastetmedim PUBG hangi ayarlarda FPS sorunu yaşıyorsu? Kaç FPS alıyorsun.

Yok onu kastetmedim PUBG hangi ayarlarda FPS sorunu yaşıyorsu? Kaç FPS alıyorsun.

Hocam bu grafik ayarlarında oynamaktayım FPS olarak da 60-80 arası ama çok FPS drop yaşıyorum. Çoğu zaman kasıyor ve görüntü kayması oluyor.
pubg-ayar.PNG

Bu ayarlarda 60-80 arası FPS alman normal değil. Rica etsem sistem özelliklerini yazabilir misin ?
Bende aynı durumdayım. Ve özellikleri değiştirsemde yine aynı fps alıyorum,felaket drop yiyorum.

Rx 580 4gb nitro + Ryzen 5 1600 Corsair 8gb Ram (3000MHZ)
Tamam pubg sorunlu bi oyun fakat yinede bu kadar kötü performans almak istemem

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı