Sapphire RX580 sistemde ekrana görüntü gelmiyor

hkndnzii

Hectopat
Sabaha uyandığımda PC'yi açar açmaz ekrana görüntü gelmediğini fark ettim ve bir baktım ki ekran kartımın fanları dönmüyor. Bu korona günlerinde servisle uğraşmak istemediğim için buraya bir başlık açmak istedim. Yardım ederseniz teşekkür ederim. Kart modeli Sapphire RX580 8 GB'dır.

Fanların dönmemesi normal. Kart belli bir dereceye ulaşmadan fanları dönmeyecek şekilde ayarlı geliyor.
Tüm sistemini belirt.
Emin olmamakla beraber RAM'lerde sorun olabilir. İkili RAM kullanıyorsan sırayla birini çıkart.

Sistem güç tuşuna bastığında hiç yanıt vermiyorsa sorun büyük ihtimalle anakart veya güç kaynağındadır. Eğer güç tuşuna bastığında 1-2 saniyeliğine güç geliyor fakat kendini kapatıyorsa yüksek ihtimalle RAM kaynaklıdır. (Veya kısa devreye neden olan bir şey olabilir. Fan vesaire.)

AMD ryzen 5 2600
Sapphire rx580 8gb
Corsair 8gb ram
Corsair vs550 gk
Gigabyte b450m s2h amd b450 ddr4 m2 mAtx
8 GB corsair ddr4 3000mhz
AMD ryzen 5 2600 3.4ghz/3.9 ghz 19mb am4 mp try+fn
1tb seagate barracuda 7200rpm 64 mb
Sapphire rx580 8gb ddr5 pulse oc
Corsair spec 05 550w kasa
2 tane fan yanıp kapanıyor ve duruyor bu arada ve tekrar dönmeye başlayıp tekrar yanıyor
Sistem güç tuşuna bastığında hiç yanıt vermiyorsa sorun büyük ihtimalle anakart veya güç kaynağındadır. Eğer güç tuşuna bastığında 1-2 saniyeliğine güç geliyor fakat kendini kapatıyorsa yüksek ihtimalle RAM kaynaklıdır. (Veya kısa devreye neden olan bir şey olabilir. Fan vesaire.)
Sistem yanıt veriyor ama ekrana görüntü alamıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı