Sapphire RX580 Teknobiyotikte Satışa Çıktı

Bu kartlar zaten Polaris refresh kartlar arkadaşlar Polaris 10 GPU var ne bekliyordunuz ki ? Bekleyecekler VEGA mimarisini beklesin. Adamlar GPU clock ve FP32 Compute değerini yükseltip Polaris Refresh olarak piyasaya sunmuş kurnazlığa bak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kart 1080p için ideal, 60+ fps sunuyor. Ayrıca bir şeyi belirtmek istiyorum, full build bir amd sistem toplana biliyor artık. :D

Son düzenleme:
Polaris Refresh model zaten bunlar, kim neyden medet umuyor anlamadım. Piyasanın hakkını firmalar yer, anca biz çene çalarız. Stratejileri güzel, ısıtıp ısıtıp sunuyorlar. Intel'i, AMD'si, NVIDIA'sı.. :D

İşin kötü tarafı yıllardır durumlar bu şekilde işliyor ve firmalar böyle bir yol izliyor, sanki yeni olmuş gibi bazıları bu duruma kızıp nasıl oluyor da böyle yapar AMD diyor. Aynı yolu Nvidia ve İntel firması da yapıyor. Meydan savaşı çıkaracak mesajlardan sakının.

Eldeki 400 seri üzerinde iyileştirmeler yapıldığı görülüyor. Fakat iş bu kadar basit değil Sapphire Nitro modelinde ek olarak 6pin güç bağlantısı var buda yüksek seviyelere ulaşmasını sağlıyor. Bf1'de örneğin Sapphire Nitro limited modeli 1070 ile çekişiyor. Ayrıca 580'in güç tüketimi tüm markaların ortalamasına bakarsak RX480'e göre azaltılmış çoklu monitör kullanımında bariz düşük güç tüketimi sözkonusu bunlar bazısı için küçük ve önemsiz bazısı içinde çok önemli yeniliklerdir.

Kısaca bir önceki mimarinin güncellenmesi gereken kısımları düzenleyip yeniden satışa çıkarma durumu. Frekanslarda biraz oynuyorlar durum bundan ibaret.

Benim asıl merak ettiğim RX550 ile RX560'ın fiyat performansına karşılık 1050 serisini bitirip bitirmeyeceğidir. RX460 rakip olamadı 1050 serisine çünkü.

Videonun başı çok iyi olmuş. :D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı