Sapphire RX580'e yapılan OC nasıldır?

Berkopat

Decapat
Daha fazla  
Sapphire RX580 4 GB kendi çapımda overcolck yaptım sizce doğru yapmış mıyım ekran kartım zarar görür mü?..

Dosya Ekleri

• j,.png
    j,.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 52
  • unknown.png
    unknown.png
    26,7 KB · Görüntüleme: 44
Ben değerleri göremiyorum bulanık resim. Ama OC yapacaksan oyunlarda yüksek MHz'ye ayatlayamazsın onu baştan söyleyeyim. RX 550 kartı OC yaptığımda mining için 1530 MHz sınırdı. Ama oyunlarda 1350 bile fazla geliyor. 1180MHz falandı galiba stock MHz'si. FurMark ile kaç MHz de görüntü gidiyor veya mavi ekran verirse olmamış demektir. Ama çok yüksek MHz'lere çıkma. +400 500 kafi. Voltaj aralığında +50 ile 100 civarı olsun. Max soputucuna giveniyorsan 150 200 olmalı.

Hocam dalga mı geçiyorsunuz?
RX 580 1050 Ti'ye fark koyar.
ASUS GPU Tweak 2 indir.
Üst taraftan profili OC Mode'ya al.
En güvenilir OC'yi yapacaktır.

Alımda demek istediği karışıktı ama sana düzgün haliyle anlatayım.

Kart OC yaptığında eline alabilirsin kartı. Eğer eline alırsan GTX 1050 Ti bile zor bulursunuz bu devirde diyor.

Nitro serisiyse O.C yapmana gerek yok, o kartlar zaten o.cli üretim olması lazım. Voltaj düşürürek ısıyı azaltmak için o.c yapıyorsan güzel fikir. Youtube'da bir çok anlatımı var, oradan yapabilirsin

Hocam dalga mı geçiyorsunuz?
RX 580 1050 Ti'ye fark koyar.
ASUS GPU Tweak 2 indir.
Üst taraftan profili OC Mode'ya al.
En güvenilir OC'yi yapacaktır.
Ekran kartım asus değil sorun olurmu
Nitro serisiyse O.C yapmana gerek yok, o kartlar zaten o.cli üretim olması lazım. Voltaj düşürürek ısıyı azaltmak için o.c yapıyorsan güzel fikir. Youtube'da bir çok anlatımı var, oradan yapabilirsin
Malesef nirto değil
Ben değerleri göremiyorum bulanık resim. Ama OC yapacaksan oyunlarda yüksek MHz'ye ayatlayamazsın onu baştan söyleyeyim. RX 550 kartı OC yaptığımda mining için 1530 MHz sınırdı. Ama oyunlarda 1350 bile fazla geliyor. 1180MHz falandı galiba stock MHz'si. FurMark ile kaç MHz de görüntü gidiyor veya mavi ekran verirse olmamış demektir. Ama çok yüksek MHz'lere çıkma. +400 500 kafi. Voltaj aralığında +50 ile 100 civarı olsun. Max soputucuna giveniyorsan 150 200 olmalı.
Peki bir şey sorucam bellek MHz 4gb olanda 1750 mhz 8gb modelde 2000 mhz benşm kullandığım 4gb 1750den üste çıkmak bir sorun çıkartırmı

Son düzenleme:
Sorun çıkartmaması lazım ama sen yine de her ayarı yaptığında küçük küçük yap. Ki hata alırsan anlarsın. Eğer ben risklerin ada mıyım diyorsan en sona al gör eb**inkini.

Yeni konular

Geri
Yukarı