Sapphire RX590 Nitro+SE i7 3770 Uyumu

berk kalınoğlu

Centipat
Arkadaşlar merhaba, masaüstü bilgisayarımın ekran kartını değiştirmek istiyorum. 2bın TL bütçe ile biraz araştırma yaptım ve "Sapphire RX590 Nitro+ SE 8 GB 256Bit"ekran kartını buldum. Sistemime uyar mı dar boğaz yapar mı? Tam performans alır mıyım? Bu konuda nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum o yüzden bilen arkadaşlara sormak istedim. Bütçem 2bın TL.
Bu ekran kartından daha iyi performans veren başka ekran kartı var mı? Sizlerin tavsiyesi nedir?

Sistemim:
123.png

Anakart: ASUS P8h77-M LE socket 1155 LGA DDR 3.
İşlemci: Intel Core i7 3770 3.4 GHz.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7800 series.
RAM: 16 GB DDR3.
Power supply: 650W.

Bu sistemi 2010 ya da 2011 tam hatırlamıyorum o zamanlar toplamıştım bugüne kadar hiçbir oyunda sıkıntı çıkarmadı aslan gibi çatır çatır oynadım ama 2019 yılı itibariyle çıkan yüksek grafikli oyunlarda ayarları düşürsem bile karşıya bakarken oyunda ufak ufak kasmalar donmalar oluyor. Yere bakınca düzeliyor. Oyunu oynarken kafayı yerden kaldıramıyorum :D örneğin AC Odyssey oyununda karşıya bakarak gidemiyorum oyun kasıyor ekranı yere çeviriyorum o zaman düzeliyor: D.
Sanırım ekran kartı yetersiz gelmeye başladı tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı