Sapphire RX590 Nitro+ SE ve Ryzen 5 2600 sistem toplama

Fatura görselini paylaşayım oradan fiyatları görürsün hocam.
Gayet güzel ama bunu şimdiki dolar kuruyla hesapladığımızda 7.500TL tutuyor. Mesela R5 2600 aldığınızda 918TL iken şimdi 1.250TL. Rx590 aldığında 1.651TL iken şimdi 1.749TL. Keşke dolar üzerinden saytılmasaydı ama yapacak bir şey yok.

Gayet güzel ama bunu şimdiki dolar kuruyla hesapladığımızda 7.500TL tutuyor. Mesela R5 2600 aldığınızda 918TL iken şimdi 1.250TL. Rx590 aldığında 1.651TL iken şimdi 1.749TL. Keşke dolar üzerinden saytılmasaydı ama yapacak bir şey yok.
Evet muazzam bir zamanlama ile satın alım gerçekleştirdim. Çoğu ürünü indirimli satın aldım. Normalde 11 bin TL olarak düşündüm toplam, yaklaşık 2,5 - 3 bin TL indirime gelmiş oldu.
Umarım böyle bir zamana denk gelir de uygun bir şeyler ayarlayabilirsiniz.

Evet muazzam bir zamanlama ile satın alım gerçekleştirdim. Çoğu ürünü indirimli satın aldım. Normalde 11 bin TL olarak düşündüm toplam, yaklaşık 2,5 - 3 bin TL indirime gelmiş oldu.
Umarım böyle bir zamana denk gelir de uygun bir şeyler ayarlayabilirsiniz.
pubg-csgo-bf5 gibi oyunlarda fps değerlerinizi birinci ağızdan çok merak ediyorum benimle paylaşırsanız çok sevinirim Sinerji Argon Serisi GR-RX590 Ryzen 5 2500X 8GB 1TB RX590 + monitörle sizin fiyatın daha aşşağısına denk geliyor nerdeyse :D ama kararsızım lütfen yorumlayın

pubg-csgo-bf5 gibi oyunlarda fps değerlerinizi birinci ağızdan çok merak ediyorum benimle paylaşırsanız çok sevinirim Sinerji Argon Serisi GR-RX590 Ryzen 5 2500X 8GB 1TB RX590 + monitörle sizin fiyatın daha aşşağısına denk geliyor nerdeyse :D ama kararsızım lütfen yorumlayın

• Ryzen 5 2500X de 4 fiziksel 8 de sanal çekirdek var, Ryzen 5 2600'de 6 fiziksel, 12 sanal çekirdek var.
  • Anakartta pek bir fark yok ( 3200mhz vs 3466mhz)
  • RAM'da marka farkı var özellikler aynı fakat 8gb ram değilde 16GB ram kullanmanı öneririm.Fiyat da bundan dolayı düşüyor.
  • PSU yeterli. Ben her ihtimale karşı 750W+80 aldım.
  • Tabi benim sistemin içerisinde klavye de var artı olarak.

Fiyat iyi ama bu yazdıklarımı kontrol edip tekrar düşünmeni isterim özellikle RAM konusu. İlerde ekleme yaparım diyorsan bilemem ama 16GB tavsiyemdir.

Oyunlara gelirsek, CS:GO'da 300 FPS alıyorum. Oyun gayet akıcı ve ferah. Hiç bir sıkıntı yok.
PUBG fazla oynamasam da, 144 e sabitledim mükemmel bir akış var. Onda da hiç bir sıkıntı yok.
BF5 henüz yüklü değil, sen PC almadan önce yüklersem onun da performansını burada cevaplarım.
Şimdiden hayırlı olsun :)

PSU olarak 650W almanı tavsiye ederim. Bellek olarak 2x8 3000 MHz çok çok daha iyi olur. İşlemci fazlası ile yeterli. Ekran kartı olarak Rx 590 içlerinden en iyisi olur. Kafanızda başka soru işareti var ise çekinmeyin. Cevaplamaya çalışıyorum en kısa zaman içerisinde.

• Ryzen 5 2500X de 4 fiziksel 8 de sanal çekirdek var, Ryzen 5 2600'de 6 fiziksel, 12 sanal çekirdek var.
  • Anakartta pek bir fark yok ( 3200mhz vs 3466mhz)
  • RAM'da marka farkı var özellikler aynı fakat 8gb ram değilde 16GB ram kullanmanı öneririm.Fiyat da bundan dolayı düşüyor.
  • PSU yeterli. Ben her ihtimale karşı 750W+80 aldım.
  • Tabi benim sistemin içerisinde klavye de var artı olarak.
Fiyat iyi ama bu yazdıklarımı kontrol edip tekrar düşünmeni isterim özellikle RAM konusu. İlerde ekleme yaparım diyorsan bilemem ama 16GB tavsiyemdir.

Oyunlara gelirsek, CS:GO'da 300 FPS alıyorum. Oyun gayet akıcı ve ferah. Hiç bir sıkıntı yok.
PUBG fazla oynamasam da, 144 e sabitledim mükemmel bir akış var. Onda da hiç bir sıkıntı yok.
BF5 henüz yüklü değil, sen PC almadan önce yüklersem onun da performansını burada cevaplarım.
Şimdiden hayırlı olsun :)
Pubg de 144ms yi ultra ayarlardamı alıyorsunuz merak ediyorum teşekkürler

Pubg de 144ms yi ultra ayarlardamı alıyorsunuz merak ediyorum teşekkürler
Hayır dediğim gibi pek oynamadığım için tam hatırlamıyorum bir kaç ayarı düşürüyorduk.(Sürekli oynayan bir arkadaşım var, bütün ayarları ultra yapmamın bir anlamı olmadığını, adamları göremeyeceğimi söylemişti. Bu yüzden azalttık ve faydasını az çok gördüm diyebilirim)
Ultra ayarlarda denediğimde 65-95 arası alıyordum sanırım.

SSD almak istiyorum fakat Türkiye de xpg s11 bulamadım (güvenilir bir sitede)

Kasa klavye monitör kulaklık birde koltuk hariç ne kadar ?
var güvenilir alınabilir bir fiyatı var vadettiği hıza göre F/p ürünü olabilir ADATA kalitesini söylemiyorum bile.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı