Sapphire Trixx Resolution Scaling ayarı nasıl olmalı?

Berke Eskalen

Hectopat
Nitro+ RX590 ekran kartının aydınlatması için uygulamayı indirdim. Kafamı karıştıran kısım ise şu: İndirdiğim anda Resulotion Scaling kısmı 85'di ama açık mıydı, kapalı mıydı anlayamadım. Ben çözünürlüğün tamamen normal yani stok şeklinde olmasını istiyorum. Nasıl bir ayar yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüntüyü size %85'de işleyip %100'e Upscale ederek sunuyor ve FPS kazancı sağladığını idda ediyor Sapphire.
Örneğin 1440P görüntüyü 1260P işleyeceği için daha fazla FPS kazandırır, çünkü çözünürlük düşüyor. Ama FPS alacağım diye çok düşürürseniz büyük ihtimalle görüntü bulanık olur.

%100 yaparsanız ekran çözünürlüğü ile aynı olacaktır muhtemelen.

Radeon Software'da görüntü ayarlarından Viritual Super Resolution'ı açmadığınız sürece orada ki ayarlar aktif olmayacaktır. Bu Viritual Super Resolution ayarı zaten kapalı olarak geldiği için Trixx utility'den yaptığınız resolution scaling ayarı oynanışınıza ya da performansınıza bir etki etmeyecektir.

Arkadaşlar şimdi aynı konuda benimde sorularım var, aynı başlık altında olacağı için tekrar konu açmak istemedim. Şimdi bende 2k monitör var, bu çözünürlük ölçekleme olayından yararlanarak performansımı iyileştirip veya hiç kayıp yaşamadan görüntüyü iyileştirmek istiyorum, nasıl ayar yapmalıyım?

Geri
Yukarı