Sarı fiber kablosu ve GPON cihazı var mı?

Weaviuss

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Türk Telekom kullanıcısıyım. Aboneliğimle beraber bana bir adet modem ve yanında fiber kablosunu modeme ileten başka bir kutu verildi. TurkNet'e geçiş yapmak istiyorum ancak bu modem ve kutu benden geri alınacak. Bir modem satın almak istediğimde yanındaki kutuyu nereden bulabilirim ya da bu kutu olmadan da çalışabilecek bir modem var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet temin edebilir hocam. Normalde firmalar verir.

TurkNet'e geçiş yaparken ONT ve modem, TurkNet'in sorumluluğuna geçer. TT ile ilişkisi kalmaz. Mevcut cihazlar değişime uğramıyor. Aynı şekilde devam ediyor. Geri alınmıyor.

Öte yandan bu cihazları piyasadan bulmanız mümkün ama çalıştırmanız imkansız. ONT'in arka tarafında etiket var. O bilgiler aynı zamanda internete erişmek için kullanıcı adı ve şifre görevi görüyor. Siz başka ONT taktığınızda hizmet alamazsınız. Cihazı satın almanızı önermem.

Türk telekom ile görüştüğümde iade edilmesi gerektiği söyleniyor. GPON cihazının altında da satılmaz ibaresi bulunuyor.
Hayır gerekmiyor. Ben de TurkNet üzerinden FTHH kullanıyorum. Geçiş yaptığımda mevcut modem ve ONT, TurkNet'in sorumluluğuna geçiyor.

Size bilgiyi veren kişi yanlış biliyor. Ben 2. ayda geçtim.

Hayır gerekmiyor. Ben de TurkNet üzerinden FTHH kullanıyorum. Geçiş yaptığımda mevcut modem ve ONT, TurkNet'in sorumluluğuna geçiyor.

Size bilgiyi veren kişi yanlış biliyor. Ben 2. ayda geçtim.
Siz modemi tarifeyle beraber satın mı aldınız çünkü ben sadece kullanım ücreti ödeyerek kullandım 11 ay boyunca

Pazartesi belgelerimi kargolayacağım bakalım. Konuya güncelleme bırakırım, aynı konuyu düşünen arkadaşlara bilgilendirme için
Az önce TurkNet tarafından arandım. Bana cihazları kesinlikle geri vermemem gerektiğini, tıpkı arkadaşların dediği gibi cihazların TurkNet sorumluluğuna geçeceğini belirttiler. Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı