Sarı siteden alınan ürünü satıcı kargolamıyor

sashafps

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi akşamlar, geçen hafta sarı siteden bir dövme makinesi satın aldım, arkadaşla konuştuk anlaştık hiçbir sorun yok arkadaş ürünü kargolamıyor sonunda iptal oldu ve "dedem rahatsızlandı onun başındaydım" dedi sonrasında iyi tekrar açabilirsin o zaman alayım dedim açtı ilanı tekrar satın aldım, pazartesi akşamı saldım salı sabahı bir iade ürünüm var o mağazadayım çıkınca kargolayacağım dedi kargolamadı. Cevap bile vermedi ertesi gün oldu "arkadaşıma teslim ettim o verecek benim yerime" dedi iyi eyvallah dedim bugün o da vermedi, dolandırmaya çalışsa anlayacağım en azından boş kutu gönderir yok o da yok, sadece bekletiyor nedir bu? Yeni bir fantezi şekli falan mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Boşuna demiyoruz güvenli ödeme sistemiyle alın diye, sonra böyle patlarsınız
Güvenli ödeme sistemiyle aldım biraderim sorunlu musun?

Merhaba ürünü sahibindenden s param ile mi aldınız yoksa.

Sahibinden s param ile dolandırıcılık yapanda var.

Param Güvende ile satın aldım hocam para güvende o konuda sıkıntı yok, sadece arkadaşın amacı dolandırmak olsa boş ürün kargolar ya da ibana ister parayı böyle bir durum da yok.

Güvenli ödeme sistemiyle aldım biraderim sorunlu musun?

Param Güvende ile satın aldım hocam para güvende o konuda sıkıntı yok, sadece arkadaşın amacı dolandırmak olsa boş ürün kargolar ya da ibana ister parayı böyle bir durum da yok.

Sahibinden de IBAN sistemi yok zaten eğer ki satıcı hâlâ kargolamıyorsa para iadesi isteyebilirsiniz.

Yani yapacak bir şey yok, ikinci el ürünlerde karşılıklı güven olması gerekiyor. 1 kere göndermeyip haber bile vermemiş doğru düzgün neden göndermediğini, 2.sine biraz sen kaşınmışsın tekrardan iptal olmasını beklersin artık ya da iptal talep edebiliyorsan öyle yaparsın.

Sahibinden de IBAN sistemi yok zaten eğer ki satıcı hâlâ kargolamıyorsa para iadesi isteyebilirsiniz.

Yok hani site dışına yönlendirip benden ibana para istemedi öyle bir durumda yok dediğim gibi, arkadaş biraz sorunlu sanırım, oylama fantezisi var, para konusunda sorun yok sadece akla mantığa sığmıyor yaptıkları :D

Geri
Yukarı