Şarj aletinin sürekli prizde olması sorun çıkartır mı?

APlusMath

Decapat
Ben şarj aletlerini hiç 3'lü 4'lü prizden çıkartmıyorum. Bunun çok bir zararı olur mu? Tüm gün 3'lü prizde takılı ve telefonu nadiren şarj ediyorum. Sürekli şarj aletini ara bul, tak çıkar yapmak istemiyorum. Çok problem olmayacaksa önemli değil.

Ben şarj aletlerini hiç 3'lü 4'lü prizden çıkartmıyorum. Bunun çok bir zararı olur mu? Tüm gün 3'lü prizde takılı ve telefonu nadiren şarj ediyorum. Sürekli şarj aletini ara bul, tak çıkar yapmak istemiyorum. Çok problem olmayacaksa önemli değil.
Hayvani boyutlarda bir Elektrik Faturasıyla karşılaşacaksınız.

Yorulmuştur çıkartın dinlensin biraz.

Yani teknolojik cihazların da dinlendirilmesi gerekiyor.

Ne kadar sürede bir dinlendireyim hocam? Haftada bir kere yeterli midir? %90'ında zaten şarj etmediği için ısınmıyor veya yıpranmıyor ki. Ben hiçbir şeyi prizden çıkarmam genelde. PC falan hep prizde takılı olur kapalıyken bile, prizde açık olur. Telefonun şarj aleti de aynı şekilde

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır orijinal şarj aleti ise kullanılmadığında akımı kesecektir zaten.

@Kaeyabashi @PcAnlamaz
Orjinallerde var, Baseus markalı ürünlerde var hocam. Baseusta akımı kesip kendini otomatik dinlendirir değil mi? Çıkarmama falanda gerek yok o zaman. 10 gün dursa bile en fazla şarj aletinin ömrünü 5'te birine düşürecekse hiç sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı