Şarjı çok hızlı biten Xiaomi Mi 8 Lite pili değiştikten sonra hala hızlı bitiyor

KenanKomutan1453

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
intel core i7-4770 - intel hd graphics 4600 - 16gb ram 1600mhz - 1TB Hdd - 256 gb ssd - dvd-r okuyucu [harici] - windows 10 single language 22H2
Merhaba dostlar, elimde halen kullandığım mi 8 Lite telefon var. Telefonu 2018'de almıştım fakat 1 ay önce telefonun şarjı su gibi gidiyordu, telefoncuya gidip pilini değiştirdiğimde ilk işim şarjı sıfırlanana kadar kullanmaktı şarjını bitirdikten sonra tamamen dolana kadar şarj ettim. (telefonu şarj ettiğim kablo ile adaptörü orijinal değil çünkü kaybettim) şimdiki pil ile tamamen dolu iken kullanmaya başladığımda 1 saatte %30-%40 civarında şarjı gidiyor yaptığım tek şey WhatsApp ve YouTube kullanmak parlaklık neredeyse sıfır pil tasarrufu arkada açık konum kapalı. Bluetooth açık değil, arka planda uygulama açık tutmuyorum. Özellikle şarjı %20 altına düşünce anormal bir şekilde şarjı 3'er 5'er gidiyor ve telefon şarjı %2 kaldığında anında kapanıyor. Şarjının daha hızlı gitmememesi için ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değişen batarya orijinal mi? Telefondaki yazılımda pil ömrüne çok etkisi oluyor güncelleme yaptıysan onun etkiside olabilir.

Belki zararlı yazılım vardır telefonda bir format atmayı deneyin olmaz ise yazılımı eski olduğundan pek fazla yapılacak bir şey yok demektir.

Batarya orijinal. Kusura bakmayın ceza almıştımda o yüzden yazamadım ceza aldığım sürede telefoncuya gittim ve uzun uzun konuştum bunların normal olduğunu bir sıkıntı olmadığını söyledi orijinal adaptörüyle ve kablosuyla şarj etmemin daha doğru olduğunu söyledi kısaca sorunum çözüldü konu kapanabilir.

Eğer bir telefoncuya yaptırdıysanız yüksek ihtimalle çakmadır. Ayrıca bataryanın adapte olabilmesi için 2-3 kere tamamen boşaltılıp doldurulması gerekir ancak sizinki hiç normal değil. Zaten MIUI gereksiz güç harcayan bir işletim sistemi, bataryada sorun çıkınca su gibi içiyor.

Batarya orijinal. Kusura bakmayın ceza almıştımda o yüzden yazamadım ceza aldığım sürede telefoncuya gittim ve uzun uzun konuştum bunların normal olduğunu bir sıkıntı olmadığını söyledi orijinal adaptörüyle ve kablosuyla şarj etmemin daha doğru olduğunu söyledi kısaca sorunum çözüldü konu kapanabilir.
Telefoncunun orijinal bataryaya erişimi yok anca çıkmaysa olabilir. Orijinal olanları servisler takıyor sadece.

Geri
Yukarı