Sarjın Daha Uzun Gitmesi İçin Neler Yapılmalı?

Makaleler
18
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, genellikle çok soruluyor bu soru. Hangi telefon olursa olsun şarjı bitiyor yanii. Şarjın daha uzun süre gitmesi için neler yapılmalı? Telefonum S3 Mini ve ROOT'lu. Parlaklığım genellikle en düşükte, dışarı çıkınca ortaya alırım. Mesajlaşma uygulamalarını çok kullanırım. Örneğin, Facebook'un kendisini pek kullanmam, ama Messenger'ı çok kullanırım.
uploadfromtaptalk1409069363716.jpg

uploadfromtaptalk1409069379476.jpg

uploadfromtaptalk1409069388407.jpg

Parlaklığım en düşükteyken neden ekran %71 yiyor bunu anlayamıyorum. Konumda hep pil tasarrufunda.

Android sürümü 4.4.4 :D 9999'u ben yaptım yanlış anlaşılma olmasın. :D
uploadfromtaptalk1409069426219.jpg

Son düzenleme:
Ekran parlaklığını kısabilir ve telefonunu güç tasarruf moduna alabilirsin. Sürekli wifi, 3g, bluetooth gibi şeylerin açık kalması da pilin hızlı tükenmesine neden olur. Bunları kapatarak deneyebilirsin.

Kendi android'ini yaparken oraya istediğini yazabiliyorsun. Ben T11'e 4.4.4 yazmıştım, daha S4 yeni çıktığında. Herkes'in ağzı açık kalmıştı. :D

Greenify yükle. İnternetten Donation paketli sürümünü bulabilirsin marketten satın alamıyorsan. Xposed de yükle onun için. Sonra sistem uygulamaları da dahil uyutabiliyorsun. Uyutmak dediğim devre dışı bırakmak değil. Kendi kendine açılmasını önlüyor. En etkili batarya çözümü budur.

Onun dışında gereksiz uygulamaları kaldır.

Greenify yükle. İnternetten Donation paketli sürümünü bulabilirsin marketten satın alamıyorsan. Xposed de yükle onun için. Sonra sistem uygulamaları da dahil uyutabiliyorsun. Uyutmak dediğim devre dışı bırakmak değil. Kendi kendine açılmasını önlüyor. En etkili batarya çözümü budur.

Onun dışında gereksiz uygulamaları kaldır.

Gereksiz şeyler yok pek. Greenify'i deneyeceğim. :)

Ekranım düşük parlaklıkta neden %71 yiyor onu anlayamadım. :(

Google Play'deki uygulamalar yardımcı olabilir. Özellikle CCleaner indirmeni tavsiye ederim. Gereksiz dosyaları buluyor ve silmede yardımcı oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı