Şarjlı pil tipi tespiti

Hilergy

Hectopat
Elimde 3 adet seri bağlı yeşil şarjlı pil mevcut. Ben bu pillere güneş pili ile doğrudan enerji verip şarj edebilir miyim? Bir kaç sitede Ni-MH ve Ni-CD tip pillerin doğrudan akım vererek şarj edilebileceğini fakat pil Li-Ion ise entegre lazım olduğunu gördüm. Bu pillerin tipini yani Ni-MH mi Ni-CD mi olup olmadığını nasıl anlarız? Pillerin üzerinde bilgi yazmamakta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kabo çıkış uçlarındaki DC çıkış voltajını avometrenin DC kısmından ölçün, 3.6 voltsa ni-cd'lu 3'lü (monteli) pil bataryasıdır ve başka başlıkta araştırdığınız güneş panelli ni-cd'lu pil şarjı ve LED yakmalı bir projenizde bunu kullanırsınız, bu malzemeyi (eğer 2000 mA'likse) satın almazsınız. Diğer malzeme listesini sorduğunuz linkte ayrıca belirtiyorum. Kolay gelsin.
Ni-mH şarlı pil de olabilir,şarj şartları ve kullanma drurumu ni-cd şarjlı pillerle ile aynidir. Kolay gelsin.
Kabo çıkış uçlarındaki DC çıkış voltajını avometrenin DC kısmından ölçün, 3.6 voltsa ni-cd'lu 3'lü (monteli) pil bataryasıdır ve başka başlıkta araştırdığınız güneş panelli ni-cd'lu pil şarjı ve LED yakmalı bir projenizde bunu kullanırsınız, bu malzemeyi (eğer 2000 mA'likse) satın almazsınız. Diğer malzeme listesini sorduğunuz linkte ayrıca belirtiyorum. Kolay gelsin.
Ni-mH şarlı pil de olabilir,şarj şartları ve kullanma drurumu ni-cd şarjlı pillerle ile aynidir. Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…