Şarkı nasıl olmuş?

scylla37

Centipat
Daha fazla  
Buraya da atayım dedim. Eleştiri ve tavsiyelerinizi iki yerden de yazabilirsiniz. Şarkıyı söyleyen arkadaşım amatör müzisyendir. Şarkılarında efekt olsa da canlı söylerken de gayet iyidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Müzik eğitimi almamış, kendi müziğini üretmeyen ve loop / sample kopyalayıp yapıştırmayı müzik yapmak zanneden Rap hip hop ve türevlerini sevmem, dinlemem.
Stok sesler ile şarkı yaparken EQ kullanmayı bilmiyorsanız kulaklığınıza, milletin hoparlörlerine zarar verebilirsiniz.

• 50Hz altını vermeyen bir Referans monitör ile dinlememe rağmen bass frekansların yüksekiliğini marifet saymanız monitörleri inim inim inletiyor.
  • Vokale air eklemek, sese cliping yaptırtmak değildir.

Müzik eğitimi almamış, kendi müziğini üretmeyen ve loop / sample kopyalayıp yapıştırmayı müzik yapmak zanneden Rap hip hop ve türevlerini sevmem ve dinlemem.
Stok sesler ile şarkı yaparken EQ kullanmayı bilmiyorsanız kulaklığınıza, milletin hoparlörlerine zarar verebilirsiniz.

50Hz altını vermeyen bir Referans monitör ile dinlememe rağmen inim inim inletiyor. Vokale air eklemek sese cliping yaptırtmak değildir.
Haklısınız ama rap hakkında çok azıcık ön yargılısınız. Tabii ki, rap derken kesinlikle bu konudaki gibi parçalardan bahsetmiyorum.

Haklısınız ama rap hakkında çok azıcık ön yargılısınız. Tabii ki, rap derken kesinlikle bu konudaki gibi parçalardan bahsetmiyorum.

Tecrübe / deneyim sahibi insanların ön yargıları olmaz. Tanımadığınız / bilgi seviyesini bilmediğiniz insanlara da "ön yargılısın" diyemezsiniz.

80 lerde DJ ler ile başlayan RAP hiphop furyasının bir dinleyicisiydim. Müzisyenlerin müzik yaptığı, herkesin kendi müziğini ürettiği dönemlerdi. Şimdikilerin ne yaptıklarından kendilerinin bile haberi yok.

Müzik eğitimi almamış, kendi müziğini üretmeyen ve loop / sample kopyalayıp yapıştırmayı müzik yapmak zanneden rap HIP hop ve türevlerini sevmem, dinlemem.

• 50Hz altını vermeyen bir referans monitör ile dinlememe rağmen bass frekansların yüksekiliğini marifet saymanız monitörleri inim inim inletiyor.
  • Vokale Air eklemek, sese cliping yaptırtmak değildir.

Kardeş hiphop alt kültürlere ayrılır biliyor musun? Ayrıyeten şarkı evde yapıldı 1500 liralık bir mikrofonla. Herkes beatmaker olacak diye bir şey yok. Sen hiphop vs sevmiyorsan gidip yeni konu açıp eleştirebilirsiniz. Tavsiye ve eleştiri istedim ama burada herhangi bir tavsiye vermeye gelmemişsin düpedüz sadece boş yapıp rapi sevmediğini belirtmişsin. Kararına saygım vardır eyvallah ama benim düşüncem bu yönde. Bu zamanda millet Mercedes'e mayonez döküpte milyonlar dinleniyor kendileri mi beatmaker?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı