Şarkımı yorumlar mısınız?

m1cope

Kilopat
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hazır ve Free beatin üstüne yaptığım için vokalin beate tam girmeme durumu olmuş olabilir. Bunun yanında sesimi de telefondan kaydettiğim için profesyonel bir kayıt yok ortada.
Ona rağmen böyle bir iş yaptım. Ben dinliyorum ama saatler boyu bununla uğraştığım için gözümden kaçan şeyler oluyor. Ya da şurayı şöyle yapsan daha iyi olabilirdi diyenler oluyor.
Bu tarz olumlu ya da olumsuz yapıcı eleştiriler bekliyorum.
Özellikle mix ve şarkıyı okuma konusunda her yoruma açığım. Yeni yeni mix yapmaya başladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Profesyonel bir edit ve ses düzenleme ile ortaya güzel bir şey çıkar. Sesin kötü değil sadece şarkı ön planda kalmış ses yerleşimi iyi olmamış.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hazır ve Free beatin üstüne yaptığım için vokalin beate tam girmeme durumu olmuş olabilir. Bunun yanında sesimi de telefondan kaydettiğim için profesyonel bir kayıt yok ortada.
Ona rağmen böyle bir iş yaptım. Ben dinliyorum ama saatler boyu bununla uğraştığım için gözümden kaçan şeyler oluyor. Ya da şurayı şöyle yapsan daha iyi olabilirdi diyenler oluyor.
Bu tarz olumlu ya da olumsuz yapıcı eleştiriler bekliyorum.
Özellikle mix ve şarkıyı okuma konusunda her yoruma açığım. Yeni yeni mix yapmaya başladım.

Sesin çok durgun geldi bana, böyle müzikten falan pek anlamasamda ritimi falan beğendim. O dediğim durgunluk olmasa dinlerim ara sıra hatta. Bence devam et, kendini geliştire bilirsin.

Sesin çok durgun geldi bana, böyle müzikten falan pek anlamasamda ritimi falan beğendim. O dediğim durgunluk olmasa dinlerim ara sıra hatta. Bence devam et, kendini geliştire bilirsin.
evet hocam galiba en büyük sorun bu. Mikrofon telefon olduğu için sesime fazla dikkat etmeye çalışıyorum ama o dikkat doğallığı azaltıyor ve o duygunun karşıya geçmesini engelliyor. TRT'de Belgesel çekmiş bi hocam dahi gördü ama onun da söylediği şey bu duygu meselesi oldu.

@m1cope İlerleme var. ton konusunda iyileşmeler gözlemliyorum.
Autotune kullanmışsın, az bir miktar belli olmakta ancak doğru kullanımı için biraz daha pratik yapmak ve şarkı tonu ile eşlemen gerekir.

Bunun dışında, kelimeler arasında ritme göre boşluklar kalıyor. Bunun bir RAP şarkısı oluğunu düşünürsek; dinleyen biraz daha yoğun duymak ister.

@m1cope İlerleme var. ton konusunda iyileşmeler gözlemliyorum.
Autotune kullanmışsın, az bir miktar belli olmakta ancak doğru kullanımı için biraz daha pratik yapmak ve şarkı tonu ile eşlemen gerekir.

Bunun dışında, kelimeler arasında ritme göre boşluklar kalıyor. Bunun bir RAP şarkısı oluğunu düşünürsek; dinleyen biraz daha fazla kelime duymak ister.
Autotune'da tonu seçiyorum ama okurken o tonda pek okuyamıyorum henüz. Ses kartı ve ona bağlı bir mikrofon olmayınca piyasadaki işler gibi okurken kulağıma autotune'lu hali gelmiyor maalesef :D
Şuan bunların(ses kartı ve mikrofon) hepsini aynı anda alacak durumda değilim. Zaten okuldan pek vakit bulamıyorum. Bunu yapmam da başından sonuna kadar birkaç saat sürdü. Öyle sürekli zaman harcayamıyorum maalesef. Belki bir gün mesleksel bir şey olur zaman ne getirir bilemeyiz ama şuan Tıp fakültesine yoğunlaşmak durumundayım :D

Daha birkaç dakika önce bana tavsiye ettiğiniz Doruk Hocamın canlı yayını vardı ve ona da dinletme şansı buldum. Yukarıda yazdığım gibi duyguyu veremememden bahsetti ki ben de tekrar dinlediğimde hak verdim.

Ek olarak 50. saniyede nakaratın 2. kısmındaki Back Vocaller hakkında ufak bir sorum olacaktı. Piyasada illaki dinlemişsinizdir bu şekilde ana vokalden daha yüksek pitchli ve genişliği daha fazla olan back vokaller yapıyorlar ama ben yapamadım istediğim şeyi. Okumamda mı yoksa mix'imde mi sorun var bilmiyorum ama bu konuda bilginiz var mı acaba?

evet hocam galiba en büyük sorun bu. Mikrofon telefon olduğu için sesime fazla dikkat etmeye çalışıyorum ama o dikkat doğallığı azaltıyor ve o duygunun karşıya geçmesini engelliyor. TRT'de Belgesel çekmiş bi hocam dahi gördü ama onun da söylediği şey bu duygu meselesi oldu.

Eğer bunu bir iş haline getirmek istemiyorsan hobi olarak kalacaksa ortalama düzeyde bir mikrofon alabilirsin, onun dışında bana pek bir eksikliği gelmedi.

Bu şarkıda batuflex özentisi bir iş ortaya koymuşsun. Kendin ol, ses var dedikleri gibi ritim falanda kaçmıyor. Kendin ol gerisi gelecektir.

Bu şarkıda batuflex özentisi bir iş ortaya koymuşsun. Kendin ol, ses var dedikleri gibi ritim falanda kaçmıyor. Kendin ol gerisi gelecektir.
PP'deki adamdan da kaynaklı bu yorum benim için çok çok değerli :D
Aslında dediğin doğru. Batuflex değil ama ismini hatırlayamadığım biri çıktı karşıma spotify'da. Ne zamandır bir şeyler karalayamıyordum bahane oldu ben de bir şeyler yaptım.
Açıkçası özenti diyemem ama evet bahsettiğim şarkıdan esintiler ben de görüyorum şuan baktığımda. Şarkıyı aradım ama bulamadım şimdi.
Zaten profesyonel bi iş olmadığı için, sadece Youtube'da kalacağı için hızlıca yapılmış bir iş oldu ki yazdıklarımın bir muhattabı da vardı.
Bunun gibi liste dışı şarkılar da var dolayısıyla genel olarak birinin özentisi değilim. Hatta hemen bir önceki şarkıda uk garage falan denemiştim görebilirsiniz.
Bir ara Allame özentisi olmayı denemiştim ama milyonlar dinlenmediği için Allame Type beat bulamamıştım hiç aklıma o geldi :D

Eğer bunu bir iş haline getirmek istemiyorsan hobi olarak kalacaksa ortalama düzeyde bir mikrofon alabilirsin, onun dışında bana pek bir eksikliği gelmedi.
Hocam Tıp okuyorum ben. Dolayısıyla işimin müzik olacak olması güzel olurdu ama şuan pembe bi hayalden ibaret kalır. Bir de hayatın gerçekleri var sonuçta.
En basitinden bundan 10 yıl önce dinlediğim 50 rapçi varsa bugün yarısı piyasada yok, rap afişlerinde 20 30 tane rapçi olurdu bugün aralarından sıyrılan 2, bilemedim 3. İnşallah olur diyelim ama ayaklarımın da yere basması daha iyi gibi şuan :D

PP'deki adamdan da kaynaklı bu yorum benim için çok çok değerli :D
Aslında dediğin doğru. Batuflex değil ama ismini hatırlayamadığım biri çıktı karşıma spotify'da. Ne zamandır bir şeyler karalayamıyordum bahane oldu ben de bir şeyler yaptım.
Açıkçası özenti diyemem ama evet bahsettiğim şarkıdan esintiler ben de görüyorum şuan baktığımda. Şarkıyı aradım ama bulamadım şimdi.
Zaten profesyonel bi iş olmadığı için, sadece Youtube'da kalacağı için hızlıca yapılmış bir iş oldu ki yazdıklarımın bir muhattabı da vardı.
Bunun gibi liste dışı şarkılar da var dolayısıyla genel olarak birinin özentisi değilim. Hatta hemen bir önceki şarkıda uk garage falan denemiştim görebilirsiniz.
Bir ara Allame özentisi olmayı denemiştim ama milyonlar dinlenmediği için Allame Type beat bulamamıştım hiç aklıma o geldi :D

Hocam Tıp okuyorum ben. Dolayısıyla işimin müzik olacak olması güzel olurdu ama şuan pembe bi hayalden ibaret kalır. Bir de hayatın gerçekleri var sonuçta.
En basitinden bundan 10 yıl önce dinlediğim 50 rapçi varsa bugün yarısı piyasada yok, rap afişlerinde 20 30 tane rapçi olurdu bugün aralarından sıyrılan 2, bilemedim 3. İnşallah olur diyelim ama ayaklarımın da yere basması daha iyi gibi şuan :D
Tıp çok banko bir alan. Daha doktor olur ordan emekli olur sonra da olur gidersin. Şöyle kalemi sağlam hidra, allame gibi adamlara baktığımızda okumamislar ki baktığımızda allame güzel sanatlar lisesi bitirmiş üni de okumuş bir adam hidrayi bilmiyorum onun disi stabil üni diplomam yok diyor ama bu adamların tek derdi, çaresi hiphopmuş bazı şeylerden feragaat etmişler ve en sonunda da başarmışlar. Ellerinde daha 5-10 yıl zora sokmayacak telefonlari, kafalarını sokacak bir evleri, gezip tozabilecegi arabalari besaire vesaire yane hayatının prime zamanlarında bir şeylerden verip şu an da sefaasini sürüyorlar. Batuflex, uzi,c5 cakalda son 2-3 yılda patlamasına rağmen yine bayadir bu piyasanın icindeler pr dir odur budur tutacak isler değil. Ya çok paran olacak cakalla, C5 le falan FT atacaksin ya da hayatının merkezi haline getireceksin. Ya da Çağrı Sinci gibi main mesleği salıp müziğe atilacaksin ki o adamın ben sağlam paralar kazanmadigini, ona nispeten az paralar kazanmadigini da düşünüyorum. Garip yaaa, ya varsın ya da yoksun. Bir aralar bu saydiklarimda 100 milyonlar dinleniyordu. Çakalın son işlerine bak 1 milyon olamayanlar var vesselam.

Yeni konular

Geri
Yukarı