Sarma sigara ve paket sigara arasındaki farklar

Techno34

Decipat
Makaleler
4
(Sigara içen kişiler için hazırlanmış olup sigaraya özendirme amacı yoktur. Sigara sağlığa zararlıdır.)
Selam bugün sarma tütün (sigara) ile paket sigarayı karşılaştıracağım.
Sarma sigara ucuzdur.
Paket sigara pahalı.
Sarma sigara hızlı biter
Paket sigara daha yavaş.
Sarma sigara parmakta ve üstte bol koku bırakır.
Paket sigara daha az koku bırakır ve kalıcı olmaz.
Sarma sigaranın nikotin miktarı fazladır bu yüzden içimi oldukça ağırdır.
Paket sigarada nikotin daha az olduğu için içimi ve etkisi hafiftir.
Sarma sigara bol balgam ve dişlerde hızlı sararmaya yol açar ve parmakta sararma yapar.
Paket sigarada bu durum daha az olmakla birlikte modellerle birlikte farklılık gösterir.
Sarma sigarada daha az bağımlılık oluşurken paket sigarada bağımlılık daha hızlı oluşur.
Son olarak sarma sigara arkadaşa paket sigara sevgiliye ikram edilir.
Ek not: Sarma tütünün paket sigaraya göre daha zararlı olduğu kanıtlanmıştır.

Sarma tütün içmeyi çok denedim fiyatından dolayı fakat içilecek gibi değil. Paket sigaranın bile slim olanını içiyorum. Maddi ve sağlık yönünden çok şikayetlenmeye başladım ve azaltmaya başladım. En çok sinirimi bozan ise bir şeye sigara veya başka bir şey olabilir "bağımlı olmak" 30 TL'lik bir paket bana hükmedemez diye düşündüğümden beridir azaltıp soğudum sigaradan umarım bırakıp bir daha hayatıma sokmam. Hiç başlamayan arkadaşlara tavsiyem bir kereden bir şey oluyor.😂 Denemeyin, kullanmayın.

Sarma tütün içmeyi çok denedim fiyatından dolayı fakat içilecek gibi değil. Paket sigaranın bile Slim olanını içiyorum. Maddi ve sağlık yönünden çok şikayetlenmeye başladım ve azaltmaya başladım. En çok sinirimi bozan ise bir şeye sigara veya başka bir şey olabilir "bağımlı olmak" 30 TL'lik bir paket bana hükmedemez diye düşündüğümden beridir azaltıp soğudum sigaradan umarım bırakıp bir daha hayatıma sokmam. Hiç başlamayan arkadaşlara tavsiyem bir kereden bir şey oluyor.😂 denemeyin, kullanmayın.

Hafif olduğu için Slim tütün aldım yok böyle bir ağırlık hocam boğazıma eşek oturdu sanki rezil bir şey. Aldım kent D-range Blue keyfime bakıyorum 30 TL aslında şu anki piyasada ucuz ama sigara için pahalı. Marlboro touch Blue ayarındadır tavsiye ederim D-range Blue.

Sarma tütünlerin çoğu kaçak. Nerede ve hangi ortamlarda depolandığı, küflenmesin diye içine hangi kimyasallar katıldığı meçhul. Marka sigaralar fabrikada ayıklanıp alkol ile yıkanıyormuş. En azından kontrol altında.

Geri
Yukarı