Sarman Cinsi Kedi her yere işiyor

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Arkadaşlar Sarman cinsi kedim var biz bu kediyi 2 aylıkken evlat edinip evde bakıyoruz. Şu sıralar büyüdüğü için kızgınlık döneminde galiba. Her neyse bu kedi evde çok bağırıyor sanki öldürüyormuşuz gibi ve evin kapısına doğru gidiyor çünkü biz bu kediyi her gün bahçeye gezdirmeye götürüyoruz. Tabii ki tasmayla çünkü kaçarsa 3 - 4 gün gelmiyor. Bahçede bir sürü dişi, yavru, erkek, yetişkin, yeni doğmuş bir sürü kedi var ancak bizim sarman kendi cinsinden bir kedi buldu onun peşinden gidiyor ve kedinin arkasını kokluyor, Dişi kaçarsa kedi bağırıyor ve işemeye başlıyor ( Bahçeye götürdüğüm zaman 4 saat sonra eve geliyoruz bu 4 saat içerisinde bahçeye yaklaşık 4 - 5 kez işiyor: / ) Eve getirdiğim zaman temizliğini yapıyorum biraz dinleniyor ve yine aynı şekilde kapıya gidip bağırıyor. Bahçeye bırakalım diyorum ancak sokakta yaşayacağından emin değilim çünkü bir keresinde gitmişti 6 gün gelmedi o yağmurda, çok zayıflamıştı, pire kaynıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım bugün evde yatak odasına, misafir odasına ve benim yatağıma işedi aslında kendi yatağına işemiş oldu genelde benim yatağımda dinleniyor. Ne yapmalıyım veterinere hangi şikayetten dolayı gitmeliyim? Kısırlamaktan başka çözüm var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Sarman cinsi kedim var biz bu kediyi 2 aylıkken evlat edinip evde bakıyoruz. Şu sıralar büyüdüğü için kızgınlık döneminde galiba. Her neyse bu kedi evde çok bağırıyor sanki öldürüyormuşuz gibi ve evin kapısına doğru gidiyor çünkü biz bu kediyi her gün bahçeye gezdirmeye götürüyoruz. Tabii ki tasmayla çünkü kaçarsa 3 - 4 gün gelmiyor. Bahçede bir sürü dişi, yavru, erkek, yetişkin, yeni doğmuş bir sürü kedi var ancak bizim sarman kendi cinsinden bir kedi buldu onun peşinden gidiyor ve kedinin arkasını kokluyor, Dişi kaçarsa kedi bağırıyor ve işemeye başlıyor ( Bahçeye götürdüğüm zaman 4 saat sonra eve geliyoruz bu 4 saat içerisinde bahçeye yaklaşık 4 - 5 kez işiyor: / ) Eve getirdiğim zaman temizliğini yapıyorum biraz dinleniyor ve yine aynı şekilde kapıya gidip bağırıyor. Bahçeye bırakalım diyorum ancak sokakta yaşayacağından emin değilim çünkü bir keresinde gitmişti 6 gün gelmedi o yağmurda, çok zayıflamıştı, pire kaynıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım bugün evde yatak odasına, misafir odasına ve benim yatağıma işedi aslında kendi yatağına işemiş oldu genelde benim yatağımda dinleniyor. Ne yapmalıyım veterinere hangi şikayetten dolayı gitmeliyim? Kısırlamaktan başka çözüm var mı?
Hacı kısa yollu kediyi hadım edin yoksa başa fazlasıyla bela oluyorlar arkadaşımın kedisi'de aynı şekildi kedi herşeyi dağıtıp parçalıyordu kısa yollu hadım işi çözdü :)

İşeyerek kokusunu yani "yahşi erkeğiniz burada, gelin kediciklerim" mesajını bırakıyor. Bu mutluluğu en azından bir kere tattıktan sonra kısırlaştırsanız iyi olur. Bi kerecik dünyaya geliyor, tatmadan ölmesin 😂😂😂. Çok anlamıyorum kedilerden ama belgesellerini çok izledim. İlerki zamanlarda daha da saldırgan, başedilemez bir hal alıyorlar. Kısırlaştırmaktan başka çaresi yok diye biliyorum.
Hayvanların doğası ev değil. Seni de hiç bir türdeşinin olmadığı bir eve kapatıp besleseler, konuşacak, derdini paylaşacak kimsen olmasa, hormonların da bir yandan bastırsa, sen de biraz hırçınlaşmaz mısın ey güzel kardeşim. Eğer kedinle mutlu bir hayat sürdürmek istiyorsan onun doğasıyla biraz oynamalısın. Ona kendi doğasını unutturarak imsanların doğasına adapte etmelisin. Bunun da tek bildiğim yolu kısırlaştırmak.

Kediyi kısırlaştıracaksınız olacak bitecek. Artarak devam eder öbür türlü işeme ve saldırganlık davranışları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı