"Sat Discovery al" esprisi

-Arda-

Hectopat
Daha fazla  
Ülkemizde yıllarca insanlarımızın ağzına yapışmış laflar. GM Discovery'den neler çektik neler...

"iPhone 6 alacağına üstüne 500 TL koy 3 tane Discovery al!"
"Galaxy S3 deviren."
"Sat Discovery al."

Bir de bunun yeni nesli var. Bildiğiniz üzere GM5 Android One güvencesi ile 2016 Aralık'ta tanıtıldı. Şimdi de Android One'dan vazgeçtik Oreo Android 8.0 vermeyeceğiz dediler. :(

YouTube'da öve öve tanıtılan ve sosyal medyada adeta ikinci bir "Discovery" vakası bu telefon;

Android Google bu 2 yıl güncelleme alacak kesin GM al.

Yorumlar sizin...

Son düzenleyen: Moderatör:
GM 5 zaten Android 7 güncellemesi aldı. Android Oreo'da alacak. Sallama haberler ile konuşmamalıyız.

Ayrıca evet, Discovery berbat bir telefon. Ama burada bütçe faktörüne bakmak lazım.

Bu nedenle sağdan soldan duyduğunuz bilgilerle, kaynaksız konularla bir markayı kötülemeyin.

Ben GM 5'i 1 sene önce 800 küsür TL'den almıştım. Şu an başka bir telefon kullansam da, o telefonun hakkını yiyemem.

@SideWinder'e katılıyorum. Fiyatına göre güzel işler çıkartan bir telefon. Siz tutup giriş seviyesi işlemci, RAM, PCB ürünlere sahip bir cihazdan diğer dünya devi firmaların en üst düzey telefonlarına kafa tutar derseniz. İşte orada yanlış yapmış olursunuz.

Bence GM5 fiyatına göre gayet başarılı bir telefon. Biraz haklı eleştiri yapın.

Not: Haklı eleştiri derken "Başka firmada ondan daha iyisi var daha düşük fiyata" gibi şeyler yazmayın. Burada haklı eleştiriden kasıt malın ne olduğunun tam açıklanması.

GM 5 zaten Android 7 güncellemesi aldı. Android Oreo'da alacak. Sallama haberler ile konuşmamalıyız.

Ayrıca evet, Discovery berbat bir telefon. Ama burada bütçe faktörüne bakmak lazım.

Bu nedenle sağdan soldan duyduğunuz bilgilerle, kaynaksız konularla bir markayı kötülemeyin.

Ben GM 5'i 1 sene önce 800 küsür TL'den almıştım. Şu an başka bir telefon kullansam da, o telefonun hakkını yiyemem.

Telefonu GM5 PLUS karıştırıyorsun herhalde. GM5 2016 Aralık'ta çıktı.

GM 5 PLUS alacak ancak yeni çıkan GM5 almayacak.

GM5 Android Oreo Almayacak;
General Mobile'ın hangi cihazları Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak?

milliyet.com.tr
General Mobile, Android 8.0 Oreo güncellemesini hangi telefonlarının alacağını açıkladı. General Mobile tarafından yapılan açıklamaya göre General Mobile GM 6, GM 6d, GM 5 Plus ve GM 5 Plus d cihazları için Android 8.0 Oreo güncellemesi yayınlanacak. General Mobile 4G ve GM 5 için ise yeni bir sürüm yükseltme güncellemesi yayınlanmayacak.
Güncellemelerin ne zaman sunulacağı hakkındaysa şu an için herhangi bir bilgi verilmedi.

Resmi Facebook General Mobile Duyurusu
General Mobile

Saygılarımla, Yorumlar sizin.

Tam şuan forumda takılırken birisi format at düzelir yazdı, ben de dedim bunun gibi standart cümleler vardı eskiden. Sat discovery al diyorduk ne oldu dedim googleye yazdım ilk çıkan sitenin bizim forum olması güldürdü :D

Geri
Yukarı