Sat Komandosu Nasıl Olunur?

Biliyorsunuz sınav bir gerçek. Ve herkesin olduğu gibi benim de bir hayalim var. Ben aşırı Milliyetçi birisiyim. Yani içimdeki Vatan Sevgisi aşırı fazla. Sülalemde de böyle Komando ve Komutan olduğu için ben de onların yolunda gitmek istiyorum. Yani Vatan'a ve Millet'e hayırlı bir evlat olmak istiyorum. Amacım SAT Komandosu olmak. Evet şartları zormuş ama ben kendimi buna çok erken de olsa hazırlıyorum. Biraz araştırma yaptım ve bunun için Kara Harp Okulu'na gitmem lazımmış. Arkadaşlar bu okulun puanı ne kadar? Sizce girmeli miyim? Lütfen sizin de fikirlerinizi benimle paylaşmanızı istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
SAT ve SAS komando şartları neler nasıl olunur | Kimler olabilir eğitimler nasıl
Bende gaziyim. Vatan uğruna canımı veririm. Vatan sevdalısı insanları görmek beni mutlu ediyor. Sana en önemlisini söyleyeyim. Askerliği süresinde sosyal medyaya fotoğraflar yükleyenler var, elinde kola ve benzeri. Bunları gördükçe üzülüyorum. Çatışma olursa, ki Allah göstermesin. En önemlisi vatan uğruna can alacaksın veya can vereceksin. Yanında arkadaşların şehit düşerken göreceksin. Bunlara dayanıklı olman gerek. O kadar kolay değil. Hala etkisinden çıkamıyorum. Çatışma, savaş ve benzeri bunlar televizyondan görüldüğü gibi değil. Yaşamayan bilemez. Herkes televizyon karşısında izlerken haberleri, sen o sırada canını ortaya koyuyorsun. Bunları düşün ve dayanabilirsen öyle karar ver.

SAT ve SAS komando şartları neler nasıl olunur | Kimler olabilir eğitimler nasıl
Bende gaziyim. Vatan uğruna canımı veririm. Vatan sevdalısı insanları görmek beni mutlu ediyor. Sana en önemlisini söyleyeyim. Askerliği süresinde sosyal medyaya fotoğraflar yükleyenler var, elinde kola ve benzeri. Bunları gördükçe üzülüyorum. Çatışma olursa, ki Allah göstermesin. En önemlisi vatan uğruna can alacaksın veya can vereceksin. Yanında arkadaşların şehit düşerken göreceksin. Bunlara dayanıklı olman gerek. O kadar kolay değil. Hala etkisinden çıkamıyorum. Çatışma, savaş ve benzeri bunlar televizyondan görüldüğü gibi değil. Yaşamayan bilemez. Herkes televizyon karşısında izlerken haberleri, sen o sırada canını ortaya koyuyorsun. Bunları düşün ve dayanabilirsen öyle karar ver.
Benim için Söz Konusu VATAN'sa Gerisi Teferruattır! Sülalemde bir sürü Asker var ve Amcam şuan El-Bab'da. Ben kendimi çoktan hazırladım bu şartlara. Bu arada dediğinize son derece katılıyorum.

Hocam puanını hiç bir yerde bulamadım ya.

Benim için Söz Konusu VATAN'sa Gerisi Teferruattır! Sülalemde bir sürü Asker var ve Amcam şuan El-Bab'da. Ben kendimi çoktan hazırladım bu şartlara. Bu arada dediğinize son derece katılıyorum.

Hocam puanını hiç bir yerde bulamadım ya.
Yazdığım adreste puan yazıyordu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı