Deniz Komandosu Okurken Askerlik Süreci

Benim verdiğim bilgilerin hepsi doğrudur. İnanmayan araştırsın ve bu bilgilerin doğru olduğunu görsün.. Arkadaş da TSK yerine TDK yazdığını kabul etmişti zaten. Ayrıca @Predator Titan adlı kullanıcı şöyle bir yorum yapmış: ''Yüce TÜRK Ordusunun bünyesin de SAS komandoları adında bir birlik/ekip yoktur.'' Bu yanlış bir bilgidir. Böyle bir ekip vardır. Ben de bunun olduğunu kanıtladım. Yanlış yazdığım hiçbir şey yok. Eğer varsa söyleyin ve ispatını hemen yapayım.

Burada da yanlışını kabul ettiğini görüyorsunuz.

Ben, bu cümlenizle çelişen herhangi birşey söylemedim.

Yanlışımı söyleyin. Size yanlış olup olmadığını ispatlayayım.
Tartışmayı bırakır mısınız lütfen? Soruma hala cevap alamadım.

Yanlış bilgi vermeyelim!
Türkiye SAS : Su Altı Savunma
Türkiye'nin de SAS komandoları var.

"Türkiye'nin de SAS komandoları var." ifadeniz yanlış. Türkiye'nin tek deniz komando birliği SAT'dır.
Burada amaç birine bir şey kanıtlamak değil, bireyleri doğru bilgiye ulaştırmaktır. Anlıyorum dediklerinizi ancak küçük de olsa cümleleri yazarken dikkat etmek lazım. Teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.
Tartışmayı bırakır mısınız lütfen? Soruma hala cevap alamadım.

Dostum biz tartışmadık :) Sorularına dönecek olursak; arkadaş ilk sorularına zaten yeterli cevabı vermiş. Diğer sorularına ise şöyle cevap vereyim:

Evet, eğer kabul edilirsen, gideceğin üniversitelerde sayısal ve sözel dersler olacak.

"Türkiye'nin de SAS komandoları var." ifadeniz yanlış. Türkiye'nin tek deniz komando birliği SAT'dır.
Burada amaç birine bir şey kanıtlamak değil, bireyleri doğru bilgiye ulaştırmaktır. Anlıyorum dediklerinizi ancak küçük de olsa cümleleri yazarken dikkat etmek lazım. Teşekkür ederim, iyi forumlar dilerim.

Dostum biz tartışmadık :) Sorularına dönecek olursak; arkadaş ilk sorularına zaten yeterli cevabı vermiş. Diğer sorularına ise şöyle cevap vereyim:

Evet, eğer kabul edilirsen, gideceğin üniversitelerde sayısal ve sözel dersler olacak.
Peki SAT komandosu olduktan sonra kaç yaşına kadar yapabilirim ve bittikten sonra ne olacak?

Onunla ilgili kesin bir cevap yok sanırsam. Yaşın ve başarıların ilerledikçe rütben yükselir, daha yüksek rütbe gerektiren görevlere de katılma imkanı bulabilirsin.
Benzer şeyleri buradan okuyabilirsin.

Peki SAT komandosu olduktan sonra kaç yaşına kadar yapabilirim ve bittikten sonra ne olacak?
Öncelikle SAT komandosu olmak klavye başında oldum diyerek olmaz. Önemli olan şuan derslere, spora ve diksiyona önem verip Harbiye'ye veya MYO'ya girmek için neler yaptığınızdır.

Öncelikle SAT komandosu olmak klavye başında oldum diyerek olmaz. Önemli olan şuan derslere, spora ve diksiyona önem verip Harbiye'ye veya MYO'ya girmek için neler yaptığınızdır.
SAT komandosu oldum deyince olunmadığını bende biliyorum ama bilgilendirme için teşekkürler. Spor olarak yazın yüzme kışında crossfit yapıyorum zaten.
Bunları babana sorsan o da sana yardımcı olurdu.
1. Deniz komandosu olmak istiyorsan, Deniz subayı veya astsubayı olman lazım. Bunun için de Deniz Harp Okulu veya Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na gitmen gerekir.
2. Bu saydıklarım, liseden sonra gidilen okullardır. Yani askeri üniversite gibi düşün.
3. DHO 4 sene sürer 1 yıl da hazırlık okursan toplamda 5 yıl sonra mezun olursun. DAMYO 2 sene sürer. DHO'dan mezun olunca Teğmen olarak göreve başlarsın. DAMYO'dan mezun olursan Astsubay Çavuş olarak göreve başlarsın.
Mezun olduktan sonra SAT, SAS veya Amfibi komanda olmak için bunların kursuna gidersin. Bu kurslar oldukça zor kurslar. Hem fiziken hem de psikolojik açıdan dayanması çok güç kurslardır. Liseden önce ben asker olacağım deyip de askeri okulu tamamlamayı başaramayan oldukça insan varken böylesine zor bir eğitimden geçmek her yiğidin harcı değil. Bunlar, dizileri izleyip de iki günlük hevesten ibaretse çok düşünmeden vazgeç derim. Eğer gerçekten istiyorsan sıkı bir çalışmaya başlaman lazım.
Bu askeri okullar 15 Temmuz'dan sonra kalktı diye duydum ama güncel ve kesin bilgi dimi?

Son düzenleme:
Sat komandosu oldum deyince olunmadığını bende biliyorum ama bilgilendirme için teşekkürler. Spor olarak yazın yüzme kışında crossfit yapıyorum zaten.

Bu askeri okullar 15 Temmuz'dan sonra kalktı diye duydum ama güncel ve kesin bilgi değil mi?

Bir şey soracağım. Benim babam ben doğmadan önce dolandırıcılık yapmış ve ben doğunca beni terk etmiş ben sat komandosu olabilir miyim? Fetöyle falan hiç ilişkimiz yok.

Bir şey soracağım. Benim babam ben doğmadan önce dolandırıcılık yapmış ve ben doğunca beni terk etmiş ben sat komandosu olabilir miyim? Fetöyle falan hiç ilişkimiz yok.

Güvenilir kaynaklardan bilgi alman daha doğru olur. Ben sorun olmayacağını biliyorum.

SAS(Sualt Savunma) Direk kaynak gösterek açıklama yapayım; "Sualtı Savunma'nın (SAS) görevleri kıyı savunma operasyonları çerçevesinde, mayın veya patlamamış torpidoların imhası, sualtı engellerinin imhasının yanı sıra, terörle mücadele kapsamında el yapımı patlayıcıları imha etmektir."

SAT(Sualtı Taaruz); "TDK personeli olan subay ve astsubayların arasından seçilen, üstün yetenekli askerlerden oluşan, Türkiye'nin ilk ve tek deniz komando birliği."

Eki Görüntüle 294639

Bak dostum; SAS bir Deniz Komando Timi değildir. Kıyı savunması yaparak, kıyı şeridin de bulunan mayın'ların imhasın da görev alırlar. Kendileri SAT ekibi gibi Deniz'ler de "kardak" benzeri görevler de bulunmazlar. Bomba İmha Ekipleri(EOD) sınıfına dahildirler. SAT ekibi Deniz Komandosu sınıfına girmiş tek ekiptir.

Yani Şuan SAS ekibi ile işimiz yok, konu; Deniz Komandoluğu yani SAT Timleri.

Afrin de görev yapmış bir SAT Komandosu.Eki Görüntüle 294638

İlk mesajım da belirtmek istediğim; SAS ekibi; SAT timi ile aynı sınıfta değillerdir. SAS, EOD sınıfı. SAT ÖKK-TDK sınıfıdır. Yani TSK nın altın da SAT gibi ayrı bir kavram içerisin de değil, EOD altında bulunurlar. O yüzden onlara da EOD denilebilir. "TSK Bünyesin de böyle bir sınıf" Yokken yazdığım yazım hatasından dolayı özür dilerim, TDK da böyle bir grup yoktur demek istemiştim. Nalet olası "S'in" yanın da ki "D" Tuşu :)

Son bir SAT Komandosu Resmi daha!
Eki Görüntüle 294648
Dostum o afrin de görev yapmış diye paylaştığın görseldeki unsur sat değil bilginiz yok ise paylaşım yapmayın biliyormuş gibi de davranmayın.

Geri
Yukarı