Sata 2.0 Portuna Sata 3.0 HDD Takılır mı?

VastoLorde1905

Hectopat
Daha fazla  
Benim ana kartım baya bir eski. muhtemelen 2008 yılında veya daha önce üretilmiştir tahmini. biz 2009 da mı ne almıştık kendi zamanında orta halli belki biraz daha düşük bir pc idi her neyse. Bunda SATA 2.0 portu var doğal olarak ama ben SATA 3.0 HDD takmak istiyorum çünkü SATA 2.0 HDD bulmak zor ve bulduğum yerlerde ise işte hasarlı geldi çok tozluydu çalışmadı çok gürültülü gibi şikayetlerle karşılaştım hep o yüzden yeni 3.0 HDD ler den alıp takabilir miyim? Herhangi bir sorunla karşılaşır mıyım? Ayrıca bu taktığım 2. Hard Disk olacak pc de zaten hali hazırda İDE sistemli bir HDD var o master olarak bağlı olması lazım zaten, yeni alacağım SATA 3.0 HDD yi direk sata portuna bağlayıp kullanabilir miyim? Eğer 2.0 portuna 3.0 HDD bağlanabiliyor ve IDE HDD master olarak bağlı ise BİOS tan ayar yapmam gerekir mi? IDE yi çıkartmıyorum çünkü sistem onda ve içindilerin gitmesini istemiyorum içine aktarabileceğim bir harici diskim de yok.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı