SATA 2 destekleyen anakarta SATA 3 SSD takmak

Hangisi mantıklı?

• Samsung al hızı boş ver ömrü uzun olsun

Oy: 8 72,7%
  • Ucuz bir şey al zaten hızından faydalanamayacaksın

Oy: 3 27,3%

• Oy verenlerin toplamı
    11

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
Eski HDD'im Online oyunun ortasında kafa atmaya başlayıp beni PC'ye reset atmak zorunda bırakmasından dolayı söküp ortasına bıçak sapladım. 1 aya yakın süredir bilgisayar boş boş duruyor. Yakın zamanda SSD'ye geçeceğim, anakartım SATA 2 destekliyor, yani SATA 3 bir SSD alsam dahi en fazla 300MB/s hıza erişebileceğim, acaba gidip çok kaliteli bir SATA 3 Samsung SSD alırsam yanlış mı yapmış olurum? Sonuçta SSD'nin hızının büyük bir oranını kaybedeceğim, yoksa herhangi bir ucuz SSD alsam daha mı iyi olur?

Edit: Unuttuğum bir şeyde acaba SSD'yi HDD rayına nasıl takacağım. Aparatının adı neydi?

Son düzenleme:
Eski HDD'im Online oyunun ortasında kafa atmaya başlayıp beni PC'ye reset atmak zorunda bırakmasından dolayı söküp ortasına bıçak sapladım. 1 aya yakın süredir bilgisayar boş boş duruyor. Yakın zamanda SSD'ye geçeceğim, anakartım SATA 2 destekliyor, yani SATA 3 bir SSD alsam dahi en fazla 300MB/s hıza erişebileceğim, acaba gidip çok kaliteli bir SATA 3 Samsung SSD alırsam yanlış mı yapmış olurum? Sonuçta SSD'nin hızının büyük bir oranını kaybedeceğim, yoksa herhangi bir ucuz SSD alsam daha mı iyi olur?
Ucuz SSD modelleri bile genelde 500MB/S civarı hız verir. Önemli olan kronik sorunu olmaması ve uzun ömürlü olması. Bunlar senin için önemli ise tabi ki Samsung almalısın.

Bütçen varsa tabii ki Samsung al. Bütçeniz nedir? Eğer bütçeniz fazla yoksa diğer markaların kaliteli SSD'lerini alabilirsin.

500 TL bütçe var esnetilebilir.

Geri
Yukarı