SATA 3.0 portundaki SSD SATA 2.5 gözüküyor

ferdinec

Hectopat
SSD harddisk SATA 3.0 portuna takılı. AHCI olarak kurdum. Sata 2.5 3 GB yazıyor. Depolama olarak kullandığım sata 3 -1 portuna taklılı WD gren harddisk sata 3 6 Gb.

Aida64 ile baktığımda her ikisi de Sata 3. HD Tüne programı mı yanlış görüyor ? Acaba başka Windows'da nasıl bakarız Sata 3 olarak çalıştığını anlamak için?

mk6tv.jpg

mk6uk.png

mk6ut.jpg

mk6v8.jpg

Tamamdır. Sorun HD Tune'un güncel olmaması ile alakalı ki performans değerleriniz de zaten bunu doğruluyor. Zaten SATA 2.5 diye bir arabirim yok.
Hızlı cevabınız ve alakanınız için teşekkür ederim. Bir de ilk kurarken BIOS'ta en üste onboard serial ide olanı AHCI yaptım kurdum fakat altta birkaçı hala ide. Onları da AHCI yapmam gerekir miydi ? Bu arada depolama olarak kullandığım harddiski başka porta taktığımda sistem açılmıyor ya da SSD başka porta takarsam da ctrl alt del yazıyor. Dolayısıyla açılmıyor.

İlk kurarken harddiskler nerde takılıysa onu istiyor. Bu normal mi ? Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı