SATA 3 Anakarta SATA 2 HDD Takmak

34istanbul34

Decapat
Arkadaşlar merhabalar. SATA 3 yeni nesil bir anakartım var. Sistemi yeni kurdum zaten. Bu anakartta 480 GB'lık bir SSD var. Evdeki eski bilgisayarda SATA 2 500 GB'lık bir HDD var. Ben bu 500 GB olan SATA 2 HDD'yi yeni kasaya taktım ancak ilk açılışta çok kötü tak tak diye vurma sesi geliyor ve bilgisayar bir 10 saniye açılış ekranında bekleyip sonra açılıyor. Açıldıktan sonra Disk Yönetimi'nden kontrol ediyorum HDD'yi hiçbir şekilde görmüyor. Neyden kaynaklanıyor bu sorun acaba?

Oh oh, hayırlı olsun. Nur topu gibi kafa vuruyor disk. Diski kullanmayın daha fazla. En yakın zamanda veri kurtarma merkezine götürün bakalım ne diyecekler.

Misafirliğe gelince böyle oluyor oğluşum, heyecanlanıyor yavrucak büyükleri görünce.
Kasaya yanlış monte etmiş olabilirsiniz ama ben yanlış montajdan kaynaklandığını düşünmüyorum BIOS'dan gözükmediğine göre. HDD'yi emekliye ayırmanızı tavsiye ederim.

Misafirliğe gelince böyle oluyor oğluşum, heyecanlanıyor yavrucak büyükleri görünce.
Kasaya yanlış monte etmiş olabilirsiniz ama ben yanlış montajdan kaynaklandığını düşünmüyorum BIOS'dan gözükmediğine göre. HDD'yi emekliye ayırmanızı tavsiye ederim.
Yanlış Monte etmediğime eminim. BIOS'dan da kontrol ettim taktığım port boş gözüküyor. BIOS'dan çıkış yaptım bilgisayar açılmadı bu sefer. Bilgisayarı kapattım HDD'yi söktüm ve bilgisayarı tekrar açayım dedim. Bilgisayar düzgün açılamadı diye uyarı verdi. Otomatik onarmaya geçti. Sonra yeniden başlat dedi ve açıldı. Hem HDD'yi görmüyor hem de görmediği HDD Bilgisayarı allak bullak etti. Hiçbir anlam veremedim.

Eski HDD bilgisayarın açılış hızını yavaşlatır zaten. Çıkartın, verilerinizi kopyalayıp emekli edin, uğraşılmaya değmez.

Eski HDD bilgisayarın açılış hızını yavaşlatır zaten. Çıkartın, verilerinizi kopyalayıp emekli edin, uğraşılmaya değmez.
Verilerimin hepsini çıkarmıştım. Yeni bir HDD almak elbette daha güzel ancak 1 TB en uygun HDD 300 liradan başlıyor. Bende evdekini kullanayım dedim ama sanırım olmayacak. Eski Bilgisayarda gayet sıkıntısız çalışmasına rağmen neden yeni bilgisayarda çalışmıyor?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı