SATA 3 SSD tavsiyesi

Bütçe
600'ü biraz aşabilir.
Daha fazla  
Herkese merhaba, evde 2 bilgisayar var. Kendi laptopıma NVMe SSD takıp uçurduktan sonra kardeşimin Masaüstü bilgisayarı 160 GB HDD ile kaldı bayağı sistem eziyet çekiyor. Geri kalan parçaları çok iyi olmasına rağmen yani düşünün bu yüzden yaklaşık 600 TL bütçesi olan kardeşimin bilgisayarına SATA 3 SSD almak istiyoruz 240 GB belirledik daha uyguna 480 GB varsa o da olabilir. Ama bizim için önemli olan seçenekler arasında uzun vadede götürecek ve okuma yazma hızı iyi olan SSD istiyoruz. Önerilerinizi bekliyorum. (yarın satın alacağız bu arada.)

O bütçede ilk aklıma gelen Gigabyte var.
Sağlam mıdır peki?
Link bırakabilir misin ürünün?

700'e çıkarsan 480GB CS900 gibi seçeneklerde var fakat 870 EVO kadar uzun ömürülü olmaz. Kapasiteden kazanıp performanstan biraz kısmak zorunda kalırsın.
Gerçekten güzel ama az önceki arkadaş' ın tavsiye ettiği Gigabyte SSD'sini alıp yanına 500 gb de HDD alma fikri geldi. Nasıl olur acaba?

Sağlam mıdır peki?
Link bırakabilir misin ürünün?

Gerçekten güzel ama az önceki arkadaş' ın tavsiye ettiği Gigabyte SSD'sini alıp yanına 500 gb de HDD alma fikri geldi. Nasıl olur acaba?
Samsung veya SanDisk ultra3d kadar sağlam değil. Eskiden Patriot övülürdü, şimdilik onun yerini almış sıradan ve iş gören bir SSD.

Akakçe üzerinden bakabilirsin.

Toplam 700 civarı oluyor sanırım, ben olsam sadece 480GB CS900 alırdım. Gigabyte ile CS900 arasında pek bi fark yok zaten kardeş gibiler, bu kardeşliğe Burst ve AS340 gibi modeller de dahil.

Toplam 700 civarı oluyor sanırım, ben olsam sadece 480GB CS900 alırdım. Gigabyte ile CS900 arasında pek bi fark yok zaten kardeş gibiler, bu kardeşliğe Burst ve AS340 gibi modeller de dahil.
Birden fazla seçenekle gelmen iyi oldu. Yarına kadar istişare yapıp sonuca varırız herhalde. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı