SATA Entegreli Windows XP X64 Edition ISO Dosyası Nasıl İndirilir?

DenBay Tech

Hectopat
Makaleler
5
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
250 GB Hitachi 5400 RPM SA
Ekran kartı
Intel Graphics Media Accelerator 4500MHD
Anakart
Gateway UC Series 7800
İşlemci
Penryn Intel Core 2 Duo T6400 2.00 GHz
Böyle eski retro bilgisayarlara, oyunlara, laptoplara ve eski konsollara karşı ilgim ve merakım var. Donanım özelliklerini belirttiğim bu laptopta Windows XP Professional SP3 Çalışmakta. İşlemcisi 64-Bit olduğu için bu laptopa XP'nin 64 Edition'ını yüklemek istiyorum fakat bir sorunla karşılaştım. İnternetten bulduğum imajda maalesef SATA sürücüleri entegre edilmemiş. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Olması gerekenler :
  • Orijinal Microsoft imajı olmalı (Yani integral Edition gibi yamalı remake imaj istemiyorum.)
  • İngilizce olmalı. (Türkçe Windows kullanmayı sevmediğimden ötürü İngilizce istiyorum.)
  • SATA AHCI sürücüleri entegre edilmiş olmalı (Yoksa diskleri görmüyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle eski retro bilgisayarlara, oyunlara, laptoplara ve eski konsollara karşı ilgim ve merakım var. Donanım özelliklerini belirttiğim bu laptopta Windows XP Professional SP3 Çalışmakta. İşlemcisi 64-Bit olduğu için bu laptopa XP'nin 64 Edition'ını yüklemek istiyorum fakat bir sorunla karşılaştım. İnternetten bulduğum imajda maalesef SATA sürücüleri entegre edilmemiş. Yardımcı olursanız sevinirim :)

Olması gerekenler :
  • Orijinal Microsoft imajı olmalı (Yani integral Edition gibi yamalı remake imaj istemiyorum.)
  • İngilizce olmalı. (Türkçe Windows kullanmayı sevmediğimden ötürü İngilizce istiyorum.)
Virtualbox ile deneyin yoksa Türk sitelerde Satalı var.

Olması gerekenler :
Buarada Aioboot isimli programla USB'den de XP kurabilirsiniz onuda denemenizi öneririm öyle çok XP kurdum.

tam aradığım konu
biosta ahci ayarı yok
ssd ye win xp yüklemeye çalıştığımda ön bellek dosyalarını hdd ye yüklüyor ve windows hdd den açılıyor
ssd nin hızını alamıyorum
win iso dosyasını usb ye attığımda 1st boot usb seçtiğimde sorunszuca ssd ye yüklüyor mu windowsu?

Yeni konular

Geri
Yukarı