Çözüldü SATA kablosunda AWG numarası nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ebu Zalim

Decipat
Arkadaşlar elimde biri kırmızı diğeri lila 2 adet SATA kablosu var. Bilgisayara birini takacağım ama aynı mıdır değil midir emin olamadım tüm her şeyi aynı bir tek resimdeki gördüğünüz üzere AWG numarası diye bir şey var o farklı. Hiçbir yerde bulamadım bu numara nedir? Neye yarar? Uçları farklı en ucu acaba ondan mı?

IMG_20221112_215056.jpg

IMG_20221112_215014_1.jpg

IMG_20221112_215127_1.jpg

IMG_20221112_214634.jpg

Ayrıca bu kabloyu SATA3 anakarta taksam sıkıntı yaratır mı? SATA3 girişinin daha farklı bir kablosu yok değil mi yani bu kablo uyar? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kablonun içindeki tel kalınlığının ölçü birimi. Numara ne kadar düşerse tel kalınlığı artar. SATA kabloların ortalama değeri bu kadar.
Arkadaşlar elimde biri kırmızı diğeri lila 2 adet SATA kablosu var. Bilgisayara birini takacağım ama aynı mıdır değil midir emin olamadım tüm her şeyi aynı bir tek resimdeki gördüğünüz üzere AWG numarası diye bir şey var o farklı. Hiçbir yerde bulamadım bu numara nedir? Neye yarar? Uçları farklı en ucu acaba ondan mı?

Eki Görüntüle 1570087

Eki Görüntüle 1570097

Eki Görüntüle 1570088

Eki Görüntüle 1570085

Ayrıca bu kabloyu SATA3 anakarta taksam sıkıntı yaratır mı? SATA3 girişinin daha farklı bir kablosu yok değil mi yani bu kablo uyar? Teşekkürler.

Çok önemli değil istediğini tak.
SATA 3 kablosu ile aynı bunlar.

Artı -1 Eksi
Emin olmamakla beraber bu numara kablonun enini gösteriyor olabilir. Yanılmıyorsam birinin eni diğerinden daha büyük çünkü. Flex kablolarda da buna benzer numaralar oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı