Çözüldü SATA Port 1'de SSD gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kaan01_

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Hyperx
Anakart
H310M Pro vdh plus
Arkadaşlar dün kasamı temizlemiştim. Yeni bir SSD alacağım için de arkadan SATA güç kablosunu aradım ama bulamadım. Aldıktan sonra hallederim deyip kasayı yerine koydum ama çalıştırmaya kalkınca direkt BIOS'a attı Storae'a gidince SSD'im gözüküyordu. Save and quit deyip tekrar başlatınca o da gözükmedi. PC'deki SSD ışıkları yanıyor acaba portlarda mı bir sıkıntı var, kablolarda mı temassızlık yoksa SSD vefat mı etti?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Şu an kullandığınız SSD'nin güç kablosu temassızlık yapıyor olabilir, çıkarıp tekrar takın.

Şu an kullandığınız SSD'nin güç kablosu temassızlık yapıyor olabilir, çıkarıp tekrar takın.

Çözüm

SSD'nin ışıkları yandıgından güç geliyor. Anakart SATA kablosunu okumuyor. Anakart kutusunda SATA kablosunu alıp değiştirdim farklı bir porta da baglayınca düzeldi teşekkür ediyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…