SATA SSD için SATA kablosu önerisi

MRainb0w

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-10105F - 16GB Ram - 1660Ti
Almaya karar verdiğim SATA SSD modeli Kioxia Exceria 480 GB'lık model ama maalesef elimde bir SATA kablosu yok. Bunun için öneri bekliyorum.

Hiç fark etmez. Uzunluğuna göre alın bir tane. SATA 3 olsun. Anakart kutularından 2 SATA kablosu çıkar, varsa kutunuz bir kontrol edin.
Alfais 5002 SATA 3.0 kablo HDD hard disk SSD SATA3 data kablosu Amazon.com.tr

Hiç fark etmez. Uzunluğuna göre alın bir tane. SATA 3 olsun. Anakart kutularından 2 SATA kablosu çıkar, varsa kutunuz bir kontrol edin.
Alfais 5002 SATA 3.0 kablo HDD hard disk SSD SATA3 data kablosu Amazon.com.tr
Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim ama maalesef Anakart kutusu şu an yanımda değil ondan dolayı satın almam lazım.

Bir sorum daha var hocam bu SATA kablosu hangi marka olursa olsun veya attığınızı alırsam SATA SSD'nin hızı zaten çok yüksek değerlerde değil onunla ilgili problem oluyor mu?

Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim ama maalesef anakart kutusu şu an yanımda değil ondan dolayı satın almam lazım.

Bir sorum daha var hocam bu SATA kablosu hangi marka olursa olsun veya attığınızı alırsam SATA SSD'nin hızı zaten çok yüksek değerlerde değil onunla ilgili problem oluyor mu?

Anakartınız da, kablonuz da SATA 3 olursa 500 MB hız alırsınız.

Anakartınız da, kablonuz da SATA 3 olursa 500 MB hız alırsınız.
Teşekkür ederim hocam sizin attığınızı alacağım gibi tam olarak kaç cm kablo gerekli bilmiyorum ama SATA 3 olmasına özen göstereceğim.

Teşekkür ederim hocam sizin attığınızı alacağım gibi tam olarak kaç cm kablo gerekli bilmiyorum ama SATA 3 olmasına özen göstereceğim.
Sata 2 kablo kolay kolay satmazlar zaten artık. Sata 2 de 280-300MBe sınırlanırsınız. Kasanız nasıl bilmiyorum o yüzden kablo uzunluğunu siz ayarlarsınız. 50-60 liralık bir şey yeter.

Sata 2 kablo kolay kolay satmazlar zaten artık. Sata 2 de 280-300MBe sınırlanırsınız. Kasanız nasıl bilmiyorum o yüzden kablo uzunluğunu siz ayarlarsınız. 50-60 liralık bir şey yeter.
Hocam kasam Corsair Spec Delta RGB. Dediğiniz gibi 50-60 liralık bir şey yeterli olacaktır.

Hocam kasam Corsair Spec Delta RGB. Dediğiniz gibi 50-60 liralık bir şey yeterli olacaktır.

Spec Delta da 15 cm olsun tahmini en az. Ben de Spec Delta kullanıyorum :)

Bilgiler ve yardımınız için çok teşekkürler hocam.

Bir şey değil. Düşününce 15cm biraz kısa geldi, attığımda 40cmmiş zaten, onu alıp geçebilirsiniz. Renk sorun olursa bulursunuz artık siyahından.

Yeni konular

Geri
Yukarı