SATA SSD mi, M.2 SSD mi?

VValtieL

Kilopat
Geçenlerde SSD sağlığımın çok hızlı düştüğünü belirttiğim bir konu açmıştım ve kullandığım SSD nin kronik sorunlu olduğunu öğrendim. Yakın zamanda yeni bir SSD almayı düşünüyorum. Sizce SATA SSD mi almalıyım yoksa M.2 mi? M.2 SSD'lerin daha hızlı olduğunu biliyorum ama birkaç konuya baktığımda sadece oyunlar için SATA'nın yeterli olduğunu okudum ama tabii ki hem bilgisayarın hem de oyunların hızlı çalışması daha iyi olurdu. Anakartımda M.2 girişi yok ama sanırım bir aparat ile kullanılabiliyormuş eğer o aparat ile M.2 kullanırsam performans kaybı yaşar mıyım?

Geçenlerde SSD sağlığımın çok hızlı düştüğünü belirttiğim bir konu açmıştım ve kullandığım SSD'nin kronik sorunlu olduğunu öğrendim. Yakın zamanda yeni bir SSD almayı düşünüyorum. Sizce SATA SSD mi almalıyım yoksa M.2 mi? M.2 SSD'lerin daha hızlı olduğunu biliyorum ama birkaç konuya baktığımda sadece oyunlar için SATA'nın yeterli olduğunu okudum ama tabii ki hem bilgisayarın hem de oyunların hızlı çalışması daha iyi olurdu. Anakartımda M.2 girişi yok ama sanırım bir aparat ile kullanılabiliyormuş eğer o aparat ile M.2 kullanırsam performans kaybı yaşar mıyım?

Yaşanabilir, fakat az bir performans kaybı belki de yaşanmaz.

Bu ara müthiş fiyatı düştü tavsiye ederim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer M2 girişi yoksa SATA alın hocam arada fiyatına göre 2 kat depolama farkı oluyor, M2 slotu olsaydı yine M2 derdim ama bu durumda SATA çok daha iyi olur sizin için.

Geçenlerde SSD sağlığımın çok hızlı düştüğünü belirttiğim bir konu açmıştım ve kullandığım SSD'nin kronik sorunlu olduğunu öğrendim. Yakın zamanda yeni bir SSD almayı düşünüyorum. Sizce SATA SSD mi almalıyım yoksa M.2 mi? M.2 SSD'lerin daha hızlı olduğunu biliyorum ama birkaç konuya baktığımda sadece oyunlar için SATA'nın yeterli olduğunu okudum ama tabii ki hem bilgisayarın hem de oyunların hızlı çalışması daha iyi olurdu. Anakartımda M.2 girişi yok ama sanırım bir aparat ile kullanılabiliyormuş eğer o aparat ile M.2 kullanırsam performans kaybı yaşar mıyım?

Bence hiç girmeyin o aparat işlerine falan. SATA alın geçin günlük kullanıcılara yeten hızlar vadediyor zaten kaliteli olanlar.

Eğer M.2 girişi yoksa SATA alın hocam arada fiyatına göre 2 kat depolama farkı oluyor, M.2 slotu olsaydı yine M.2 derdim ama bu durumda SATA çok daha iyi olur sizin için.

Aksine A2000 öyle bir düştü ki SATA'lardan daha ucuz :)

Aksine A2000 öyle bir düştü ki SATA'lardan daha ucuz :)

Bana soracak olursanız artık A2000 ve XLR8 CS3030 gibi modellerdeki fiyatlar 2.5" SATA'ları zorunda kalmadıkça anlamsız kılıyor.

Geri
Yukarı