SATA SSD'den M.2 SSD'ye Geçmek

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Şu anki sistemimde SATA SSD kullanıyorum samsung marka. Acaba aynı marka m.2 SSD alırsam nasıl bir fark yaşarım? Tabii ki iki SSD arasında performans farkı var ama benim sorduğum konu günlük kullanım ve oyun amaçlı kullandığım bilgisayar için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı soru benim kafamda da vardı, hem m.2 yuvası olmadığı için hem de bilgisayarın açılışında ve oyun performansında SSD ile çok da farkı olmadığı için vazgeçtim. Fiyatları da çok yüksek zaten.

Eğer ki uzun süren veri işleme tarzı işlerle uğraşmıyorsanız bencede gereksiz.Ben SATA SSD den M.2 SSD ye geçtim ama kullandığım uygulamalar 2-3 tane mühendislik programı autocad ofis uygulamaları herhangi bir gözle görünür bir farkı yok.Oyun da oynuyorum bilgisayarımda ama oyun için zaten SATA SSD ler yeterli M.2 SSD almak yerine anakartın müsaitse RAID vs. yaparsın veri depolama alanında artar ayrıca.Bu arada bilgisayarın hazırola geçmesi 15 sn'den 10 sn'ye ye düştü gözle görünür tek farkı bu şimdilik.

Ben geçtim hemde M2 NVM 960 EVOya ama 850 EVO ile aradaki farkı hissedemedim. Testlerde 3200 okuma 1500 yazma gösteriyor ama ben aradaki günlük farkı göremedim, bence acele etme derim.

@ozkan003 @ahmet6493 @Ozan Güven @Jira Haklısınız yani tamam testlerde rakamlar güzel ama oyun ve günlük amaçlı kullanılan bir bilgisayarda biraz gereksiz israf olur bence de. Onun yerine SSD'nin kapasitesi büyültülebilir bence.

Ben geçtim hemde M2 NVM 960 EVOya ama 850 EVO ile aradaki farkı hissedemedim. Testlerde 3200 okuma 1500 yazma gösteriyor ama ben aradaki günlük farkı göremedim, bence acele etme derim.

hocam sata SSD'm var 970 evo almak istiyorum... günlük kullanımda fark var mı? değer mi geçmeye?
teşekkür ederim

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı