SATA SSD'den M.2 SSD'ye geçmek ne kadar gerekli?

ZennsMi

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Sandisk 120 gb
Merhaba dostlar. Şu an elimde SanDisk 120 GB SATA SSD var. Kapasitesi falan yetiyor sıkıntı yok fakat. Sağ sola attığım para ile M.2 SSD almak istiyordum ama dolar fırlayınca 256 GB M.2 SSD bile 500-600 TL civarı geziyor. Cidden bu fiyatlar verilir mi diye düşünmeye başladım dostlar. Sizce geçiş yapmalı mıyım? SATA SSD ile çok farkı olur mu hız bakımından?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar. Şu an elimde SanDisk 120 GB SATA SSD var. Kapasitesi falan yetiyor sıkıntı yok fakat. Sağ sola attığım para ile M.2 SSD almak istiyordum ama dolar fırlayınca 256 GB M.2 SSD bile 500-600 TL civarı geziyor. Cidden bu fiyatlar verilir mi diye düşünmeye başladım dostlar. Sizce geçiş yapmalı mıyım? SATA SSD ile çok farkı olur mu hız bakımından?

Hız bakımından illaki bir farkı olur cihazın eğer destekliyorsa ve bütçen müsaitse alınabilir.

Bence geçmeye gerek yok. Şu an SSD sahibi olmasan geç derdim ama SATA SSD varken bence gereği yok. Hem fiyatları da bayağı bir arttı. Performans olarak oyunlarda belki hissedebilirsin input lag gibi gibi.

Sata SSD ile elbette hız farkı olur. Yükseltme yapacaksanız 512 GB m.2den aşağısını da almayın bence. Örneğin bende SATA SSD var Kingston 128 gb. Alan olarak yetersiz geliyor. Kasa fanlarımı aldıktan sonra bütçem elverince 1TB ya da 512 GB m.2 alacağım sık oynadığım CS GO, PUBG, LOL gibi oyunları, sistemi ve uygulamaları buna kuracağım. Gerisi 7200 RPM HDD' de kalacak. Ancak biraz da bütçe meselesi bu. Eğer 512 ya da 1 TB M.2ye güç yetmiyorsa aynı kapasitede iyi bir sata SSD bakılabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı