SATA SSD'ler nasıl takılır?

uaugur511

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Sandisk
Merhaba ben bugün yeni bir sistem aldım. İçinde M.2 SSD takılı ancak bende eski bilgisayarımdan kalma 2 adet içinde dosyalarımın olduğu SATA SSD'ler var. Bunları nasıl takarım? Sadece kutunun içinden bu kablo çıktı. Diğer büyük kablolar yok. Kasanın ön tarafını da açtım yok. Ne yapmam lazım?

IMG_20221224_192352.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU'nun SATA Power kablosunu SSD'ye takacaksınız.

Ardından o elinizdeki poşetin içindeki kablonun bir ucunu SSD'ye, diğer ucunu anakarta takacaksınız.

Düzenleme: Ayrıca SSD'yi kasanın içindeki disk bölmesine yerleştirmelisiniz. Bu kadar.

PSU'nun SATA Power kablosunu SSD'ye takacaksınız.

Ardından o elinizdeki poşetin içindeki kablonun bir ucunu SSD'ye, diğer ucunu anakarta takacaksınız.

Düzenleme: Ayrıca SSD'yi kasanın içindeki disk bölmesine yerleştirmelisiniz. Bu kadar.
merhaba kasanın ön tarafını açtım ancak sata power kablosunu göremedim normalmı acaba bu durum yahut benmi göremedim

SATA Power kablosu PSU'dan çıkıyor. Eğer modüler PSU kullanıyorsanız takmamış olabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1612271
bilgisayarı hazır kurulu bir biçimde aldım satın aldığım yer galiba bunu güç kaynağıma eklememişler 😔

SATA Power kablosu PSU'dan çıkıyor. Eğer modüler PSU kullanıyorsanız takmamış olabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1612271

Kasanın ön tarafida bu şekilde o kablodan yok ne yazikki

Dosya Ekleri

• IMG_20221224_201221.jpg
    IMG_20221224_201221.jpg
    187,3 KB · Görüntüleme: 22
@uaugur511 CV550 PSU var, modüler değil. Kasanın arka kapağını açıp PSU kablolarına tek tek bakarsanız orada bağlı olmayan bir SATA Power kablosu görürsünüz illaki. Ardından ilk mesajda dediğimi yaparak SSD'yi takabilirsiniz.

Teşekkür ederim yarın deneyeceğim bulamazsam yazarsam tekrar yardımcı olur musunuz?

Geri
Yukarı