Çözüldü SATA SSD'yi laptoptaki ana SSD depolamanın üzerine eklemek

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ömer Faruk Ağ

Decapat
Daha fazla  
Gaming laptopumda 512 GB SSD var. Ben ayrıyeten 1TB SATA SSD almayı düşünüyorum. Sorum şu, ben bu 1TB SATA SSD'yi, laptopta ki 512 GB depolama alanının üstüne ekleyebilir miyim? Yoksa illa ayrı bir depolama olarak durmak zorunda mı? Ayrıca YouTube'da videolarda, SATA SSD takılırken ayrıca vida ve parça ekliyorlar. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı, ilk defa takacağım o yüzden sordum.

Alacağım SATA SSD: WD Green S100T3G0a 1TB 545mb/s 2.5" SATA 3 SSD Disk
Benim laptop: MSI Thin GF63 12VE-082XTR Intel Core i5 12450H 8 GB 512 GB SSD RTX4050

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Gaming laptopumda 512 GB SSD var. Ben ayrıyeten 1TB SATA SSD almayı düşünüyorum. Sorum şu, ben bu 1TB SATA SSD'yi, laptopta ki 512 GB depolama alanının üstüne ekleyebilir miyim? Yoksa illa ayrı bir depolama olarak durmak zorunda mı? Ayrıca YouTube'da videolarda, SATA SSD takılırken ayrıca vida ve parça ekliyorlar. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı, ilk defa takacağım o yüzden sordum.

Benim laptop: MSI Thin GF63 12VE-082XTR Intel Core i5 12450H 8 GB 512 GB SSD RTX4050

Ekleyemezsiniz. Depolamalar ayrı olacak.

Ekleyemezsiniz. Depolamalar ayrı olacak.

Çözüm
Anladım, peki SSD takmada herhangi bir parça almama gerek var mı, yoksa gelen SSD'yi sadece yerleştirecek miyim?

Direkt takacaksınız. Bazı laptopların içerisinde aparatlar bulunuyor. O aparatlar sizdeki cihazın içinde varsa onları takacaksınız bu kadar.

Geri
Yukarı