SATA3 vs M2 SSD

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Selam Sosyal! Sistemime SSD takviyesi yapmayı düşünüyorum. UserBenchmark'ta sistemimin SSD'siz ve SSD'li halini karşılaştırayım dedim. Şuan sistemime UserBenchmark'ın programıyla test uyguladım ve sonuçlar bunlar çıktı.
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3-CF Performance Results - UserBenchmark
Sonra sistemimdeki SSD'siz VS SSD'li versiyonları karşılaştırdım. Aklıma şu takıldı. Ben şöyle karşılaştırmalar yaptım:

Ekran Alıntısı.PNG

2ssd.PNG

İlk resim SSD'siz VS M2 ssd'li. İkinci resim ise SATA3 VS M2 SSD'li. Cidden M2 ve SATA3 SSD arasında bu kadar fark oluyor mu? Fiyatları birbirine çok yakın çünkü.
M2: SAMSUNG MZ-V6E250BW 960 EVO 250GB SSD M.2 3200-1500MB/s SSD sabitdisk - inventus
SATA3: SAMSUNG MZ-75E250BW 850 EVO 2.5 250GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 540-520MB/s 7mm SSD sabitdisk - inventus
Aradaki fark performans farkı için hiç bir şey.
Cidden böyle mi yoksa yine bir UserBenchmark hatası mı bu? Anakartımda 1 adet M2 SSD yuvası mevcut. Ayrıca SSD'siz sistemin SSD'liye göre ne kadar geride olduğunu resimlerden görüyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı