Satellite L500-13T laptopta ekrana görüntü gelmiyor

th3m4r1n3

Kilopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B450m s2h
Amd Ryzen 5 5600
Patriot 8x2 16gb ram
RX 550 2gb
FPS 550W PSU
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
320 hdd
Başlıktan da anlayacağınız üzere elimde Toshiba Satellite L500-13T pslj3e-01801ETE laptop bulunmakta. Ekrana görüntü gelmiyor daha doğrusu bir geliyor bir gidiyor. Bende bilgisayar tamircisine verdim arıza tespiti olarak ekrana görüntü gelmiyor ve anakart yanmış dedi. Laptop bende ekran açılıyor aslında ama Windows gelmiyor. Ayrıca anakart yansa PC açılmazdı diye düşünüyorum. Ekran kartı yanmış dese anlarım belki ama görüntü gelmiyor tamamen gelmiyor değil. Ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz? BIOS'a girebiliyorum. Windows kurulum yapmayı denedim Windows 10 ile o zamanda kurulum başlatıyor diyor ama %0 da kalıyor hiç ilerlemiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam tahmin ettiğim gibi. Değiştirmenizde fayda var. Yarı yolda bırakır bu değerlerde.

Hdd olarak nasıl bişey almalıyım bu cihaza göre ne uyar yardımcı olur musunuz ve ram arttırmak istiyorum.

Şu anki 320 yetiyorsa 320 ya da 500 lük olabilir. SATA 3 desteği varsa SSD de olabilir. RAM olarak 8 mi yapmayı düşünüyorsunuz ?
Yani 320 yeter ama tam uyacak hdd nerden bulurum. Kendi sitesinde hdd tam modeli bulamıyorum ve ne uyar bilmiyorum. Ram 8 yapmak isterdim ama internette malesef 800mhz laptop ram bulmak yok desem yanlış olmaz. Sadece ebay ve aliexpress üzerinde bulmak mümkün sanırım.

2.5 inç ya da sata ssd olur. Standartı genelde budur. Harddiski çıkarıp bakabilirsiniz girişlerine. Fotoğrafla yardımcı olunur. RAM ikinci el belki bulunabilir ya da aliexpressten olabilir.

Geri
Yukarı