Satellite L755 SSD eklemek

Exupery

Centipat
Herkese selamlar öncellikle elimde 9-10 yıllık Toshiba'nın Satellite serisinden L755 model bir dizüstü bilgisayar var ve bu bilgisayara artık bir SSD takma vaktinin geldiğini düşündüm. HDD sorunsuz bir şekilde çalışıyor hatta Windows 10nun açılma süresi 10-12 saniye fakat program açma kapama vs. şeylerde takılmalar oluyor ve bu da canımı sıkıyor açıkçası. Kısacası SSD alacağım dostlar önerileriniz lazım. Yani boyutu falan önemli mi, markası falan... Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SATA SSD alacaksın. HDD olduğu bölüme takıp kullanacaksın. Bu işe ayırdığın bütçe nedir?

Bende öyle tahmin etmiştim teşekkürler bütçemde bir sıkıntı yok 256 GB'lık alayım diye düşünüyorum sizce beni götürür mü yani yeterli olur mu?
SSD giriş kısmının boyutu kaç? 2.5 mu yoksa M.2 mi?

Görselde göründüğü gibi hocam harddisk bu kapağın içinde SATA disk alacağım.

Dosya Ekleri

• 20201227_181421.jpg
    20201227_181421.jpg
    168,9 KB · Görüntüleme: 100
A400 240GB kullanıyorum. Kullanılabilir boyut 223GB. Günlük dolaşmam ve kişisel dosyalarım var. Bana yetiyor, artıyor. Boyutuna biraz da ne için kullanacaksın o etkiler. Ona göre daha da yüksek kapasite tercih edebilirsin.

A400 240GB kullanıyorum. Kullanılabilir boyut 223GB. Günlük dolaşmam ve kişisel dosyalarım var. Bana yetiyor, artıyor. Boyutuna biraz da ne için kullanacaksın o etkiler. Ona göre daha da yüksek kapasite tercih edebilirsin.

Yapacağım tek şey video seyretmek sadece oyun oynamayı bıraktım açıkçası canlı derslere falan gireceğim son seneyim zaten üniversitede falan kullanırım diye düşündüm günlük işler için fazla bir iş yapacağımı düşünmüyorum açıkçası bilgisayara yüklenmeyi pek sevmem zaten hep temiz tutmaya çalışırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı